Новини

МОЗ та Єврокомісія продовжують евакуювати постраждалих українців на спеціалізоване лікування до клінік Європи

Спеціалізоване лікування у клініках Європи

З перших днів повномасштабної війни Міністерство охорони здоров’я України разом із Європейською комісією продовжують організовувати евакуаційні рейси для громадян України, які постраждали від збройної агресії російської армії.

Цього тижня у групі евакуйованих були пацієнти з мінно-вибуховими травмами, а також цивільні особи з онкологічними захворюваннями. Зокрема, це пацієнти з Вінниччини й Івано-Франківщини та прифронтових територій. Вони були евакуйовані та доправлені на спеціалізоване лікування у медзаклади Швеції, де отримують необхідну медичну допомогу та подальшу реабілітацію.

Алгоритм діє наступним чином: МОЗ подає запит на евакуацію та отримує пропозиції від різних країн-членів Європейського Союзу та Європейської економічної зони щодо готовності прийняти пацієнтів та забезпечити необхідне лікування. Далі Міністерство контактує з країною, що приймає пацієнтів, та узгоджує етапи й маршрути безпечного медичного транспортування.

Спочатку пацієнтів транспортують від лікарні у прифронтовій території через львівський медичний хаб до аеродрому в Польщі. Далі повітряні госпіталі чи спеціальний авіатранспорт транспортують українців в країни Європи для спеціалізованого лікування.

Медична евакуація постраждалих українців здійснюється за допомоги міжнародних партнерів, у рамках співпраці МОЗ та Єврокомісії, за підтримки ВООЗ, уряду Польщі, БО «Лікарі без кордонів», БФ «Медична місія», транспортних бригад парамедиків із Польщі, Німеччини та інших країн. Зазначимо, що партнери не приймають заявки не евакуацію, а здійснюють технічну функцію, а саме: евакуюють постраждалих українців, надають оперативну медичну допомогу та супроводжують пацієнтів до лікарень. Детальніше ознайомитися з алгоритмом медичної евакуації можна за посиланням.

Важливо, що рішення про направлення пацієнта на лікування за кордон приймає лікар, однак МОЗ запроваджено додаткову можливість подати заявку на евакуацію. Адже через воєнні дії багато людей не завжди мають зв’язок із сімейним лікарем. Важкохворі українці або ж ті, хто отримав травми внаслідок війни, можуть самостійно подати попередню заявку на Програму медичної евакуації.

Комментировать

Нажмите для комментария