Новини

Сьогодні в Україні відзначають день фармацевтичного працівника

День фармацевта

Професія фармацевта у багатьох країнах світу вважається однією з найбільш гуманних, необхідних та почесних.

Нині в нашій країні відбувається кардинальна трансформація системи охорони здоров’я. Зміни торкаються не лише лікувальних закладів, а й аптечного сектора. Адже аптека — це, перш за все, заклад охорони здоров’я, а фармацевт — працівник системи охорони здоров’я, фахівець з лікарських засобів.

«Коли росія почала повномасштабний наступ на Україну, здалося, життя завмерло. Я уклінно вдячний тим працівникам аптек, які не дали йому зупинитися. Тому фармацевти зараз — одна зі складових нашої перемоги, — говорить перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда. — Та після перемоги нас чекатиме ще більше роботи, адже Україна стала кандидатом у члени Євросоюзу, а українська фармсистема має повністю відповідати високим європейським вимогам».

За останні роки фармація зробила великий стрибок у напрямі впровадження кращих європейських і світових практик, розвитку нових технологій та досягнень медико-фармацевтичної науки.

На даний час в Україні підготовку фармацевтів-магістрів здійснюють Національний фармацевтичний університет та фармацевтичні факультети медичних університетів. У фармацевтичних коледжах та фармацевтичних відділеннях медичних коледжів навчають бакалаврів та фахових молодших бакалаврів фармації, які обійматимуть посади асистентів фармацевтів.

Сьогодні більше ніж чверть мільйона різних фахівців залучені у фармацевтичній галузі, з яких близько 100 тисяч є дипломованими фармацевтичними працівниками, які працюють у понад 20 тисячах аптечних закладів (аптеках, аптечних складах і базах), а також лабораторіях з контролю якості лікарських засобів, оптових фармацевтичних компаніях, фармацевтичних заводах, медичних представництвах тощо.

Для підтримки здоров’я людей потрібна допомога не тільки лікаря, але й фармацевта, який забезпечує їх необхідними лікарськими препаратами, медичними виробами та іншими лікувально-профілактичними засобами.

Фармацевти відмінно орієнтуються у будь-яких групах лікарських засобів, здатні визначити їхню якість, можуть підібрати необхідний препарат та надати рекомендацію щодо раціональної фармакотерапії, адже від цього буквально залежить наше життя.

Тому зараз, у надскладний час для всієї України, хочеться висловити особливі слова вдячності всім працівникам цієї галузі.

Адже разом — ми сила, і завдяки вашій кропіткій та щоденній роботі лікарський фронт України надійно захищений!

Комментировать

Нажмите для комментария