Новини

Смерті дітей у Київській області не пов’язані з вакцинацією від поліомієліту – висновок Центральної групи з оперативного реагування і розслідування негативних випадків після імунізації

У МОЗ України відбулося засідання клініко-експертної комісії МОЗ України, а також Центральної групи з оперативного реагування і розслідування негативних подій після імунізації (НППІ) з питань детального розгляду причин летальних випадків серед дітей, що сталися в Київській області, та співпали в часі з періодом проведення додаткової імунізації проти поліомієліту в Україні.

Участь в обговоренні взяла також міжнародний експерт ВООЗ з питань НППІ Діна Пфайфер.

Групою було розглянуто усі матеріали та вивчено обставини летальних випадків дітей у Київській області. Учасники розглянули копії медичних документів дитини Т. з Білої Церкви та обговорили можливість впливу вакцинації на смерть дитини.

Після детального вивчення всієї документації, за результатами обговорення та з урахуванням матеріалів, наданих Регіональною групою з оперативного реагування на НППІ, підготовлено обґрунтований висновок про відсутність причинно-наслідкового зв’язку між смертю дитини та проведеною вакцинацією проти поліомієліту. Зазначено, що вакцина, яка використовувалася для проведення щеплення, не могла спричинити ті розлади в стані здоров’я, які б призвели до смерті.

Остаточна причина смерті дитини Т., за рішенням клініко-експертної комісії МОЗ України, буде визначена після отримання результатів бактеріологічного, вірусологічного, гістологічного дослідження.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook