На заметку Юридическая консультация

Скороченний робочій день напередодні свят: чи має лікар на нього право?

платная медицина_медпросвіта

Згідно чинному законодавству України ( Кодекс законів про працю , ст. 50) тривалість робочого тижня не може перевищувати 40 годин.

Також ст. 53 Кодексу законів про працю встановлено нормі про напередодні святкових і норобочих днів тривалість роботи працівників скорочується на одну годину як при п’ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні.
Але, враховуючи винятки, що вказані в законодавстві, ця норма не стосуєтьтся працівників, що працють за скороченим тижнем згідно ст. 51 Кодексу законів про працю:
  • працівників віком від 16 до 18 років — 36 годин на тиждень;
  • осіб віком від 15 до 16 років (учнів віком від 14 до 15 років, які працюють у період канікул) — 24 години на тиждень;
  • працівників, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці, — не більш як 36 годин на тиждень;
  • окремих категорій працівників (учителів, лікарів та інших).
Тому, враховуючи, що для лікарів встановлена скорочена тривалість робочого часу, норму про скорочення тривалості роботи напередодні святкових і неробочих днів до них не застосовують.
Втім ця норма стосується та використовується для решти працівників лікарні, які працюють за 40-годинним робочим тижнем.

 

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария

Здравствуйте,
Выйти

Мы на Facebook