Новини

Скалецька: «В Україні достатня кількість сироватки проти дифтерії»

Дифтерія_Медпросвіта

Міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька повідомила, що Україна забезпечена достатньої кількості сироватки проти дифтерії та очікуються нові поставки.

«Сироватка від дифтерії було закуплено і поставлено в Україну достатньо, робота по поставкам вакцин продовжується, ми сьогодні маємо хорошу підтримку міжнародних організацій, які будуть поставляти сироватку», — повідомила очільниця МОЗ в парламенті під час «години уряду».

Загалом в регіони поставлено 200 доз сироватки проти дифтерії – по вісім ампул у кожну область. Ще в запасі МОЗ є додатково 100 доз, та ще 100 отримають від закупівельних організацій найближчим часом.

«Це не вакцина, це сироватка, яка використовується тільки в підтверджених випадках, коли діагноз підтверджено лабораторно, що це саме дифтерія. Цієї кількості сироватки достатньо, тому, що нині в Україні лабораторно підтверджено лише два десятки випадків дифтерії», — зазначає Зоряна Скалецька.

ВРУ ухвалила бюджет на 2020 рік: Скільки коштів піде на зарплати медикам та програму медичних гарантій?

Окремо міністр охорони здоров’я повідомила, що за 2018 рік в Україні було використано 140 доз сироватки проти дифтерії в непідтверджених випадках захворювання, а лабораторно діагноз дифтерії підтвердили приблизно в 10 випадках.

«В цьому році така саме історія, сироватки не потрібно так багато, як вакцин, не потрібна тисяча доз . Але є регіони, які в паніці починають використовувати сироватку, там, де цього робити не потрібно», — пояснює міністр охорони здоров’я.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook