Новини

Скалецька: «Ми продовжуємо реформи не Супрун, а всі правильні перетворення»

Нова очільниця МОЗ Зоряна Скалецька розповіла, як буде продовжуватись медреформа в Україні. Реформу вторинної ланки вважає поки сирою, а на первинці обіцяє запровадження мінімальну ставку для сімейних лікарів.

«Ми продовжуємо реформи не Супрун, а всі правильні перетворення, які реалізовували різні команди до нас. Однозначно має сенс використовувати і напрацювання команди Супрун», — пояснює Скалецька.

Зазначимо, що такий підхід до медреформи у партії «Слуга Народа» декларували ще до парламентських виборів. При цьому там обіцяли більше напрацювань для запуску реальної страхової медицини. Також міністр охорони здоров’я зазначила, що є ряд важливих змін, які необхідно зробити і на первинній ланці.

«У різних регіонах різна ситуація з зарплатами лікарів первинної допомоги. Зарплата 5-7 тисяч гривень при тому, що є лікарі, які отримують 25000 за ту ж кількість пацієнтів. Ми хочемо встановити нижню межу не менше 30%. Зараз найбільше державних грошей отримує лікарня, у якій більше пацієнтів. Але керівники самі вирішують, на що їх витратити. Іноді більше грошей витрачають, наприклад, на ремонт, ніж на зарплати лікарям», — пояснює Скалецька.

Як медичні заклади будуть фінансуватись та на чому зможуть заробляти самостійно?

Окремо вона зазначила, що не має намірів продовжувати практику Уляни Супрун з публікаціями порад. Навпаки, офіційна сторінка очільниці МОЗ надаватиме більше інформації щодо отримання медичних послуг, правильної комунікації з лікарями та інше.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції