Новини

Скалецька: «Кадрове забезпечення медзакладів – це відповідальність місцевої влади»

врачи сложили руки на груди_медпросвіта

Під час «години уряду» у Верховній Раді міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька повідомила, що забезпечення медзакладів достатньою кількістю кваліфікованого медпрацівників – відповідальність місцевої влади.

«Медзаклади в Україні в більшості випадків є комунальною власністю, отже власником є місцеві влади. І питання кадрового забезпечення – це їх відповідальність», — повідомила очільниця МОЗ у п’ятницю.

Більше того, вона переконує, що є багато гарних прикладів роботи місцевої влади з кадрового забезпечення. Наприклад місцеві влади придбали декілька квартир для тих, хто приїде працювати у місцеву лікарню.

В той же час, у Міністерстві охорони здоров’я, за її словами, слідкують за ситуацією з кадровим голодом. Для покращення ситуації відомство готово розробити програму підтримки молодих спеціалістів, якщо це дозволить держбюджет.

Міністр охорони здоров’я пообіцяла забезпечити реальне збільшення зарплат лікарям первинки

«МОЗ може розробити певні програми для підтримки молодих спеціалістів, але в теперішній час це питання, взаємодії з можливостями бюджету. Децентралізації це дуже вагомий фактор того, як громадяни в медзакладах отримують медичну допомогу. А для МОЗ, парламентаріїв і уряду більш важливим буде визначити правила надання допомоги, контролю за якістю і доступність.. Це командна гра місцевої і центральної влади», — заявила Зоряна Скалецька.

ВРУ ухвалила бюджет на 2020 рік: Скільки коштів піде на зарплати медикам та програму медичних гарантій?

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook