Новини

Скалецька: Кабмін виділив 700 млн грн на погашення заборгованності по зарплатам медикам

Кабінет Міністрів України у п’ятницю розгляне питання про виділення 700 млн грн для погашення заборгованості з зарплати медикам у регіонах, повідомила міністр охорони здоров’я Зоряна Скалецька.

«На жаль, виникла заборгованість із зарплати в деяких регіонах України. Сьогодні на засіданні уряду проголосують виділення 700 млн грн на дофінансування медичної субвенції на регіони для покриття заборгованості з зарплат», — сказала вона під час «години уряду» у Верховній Раді у п’ятницю.

При цьому Скалецька звернулася з проханням до депутатів «працювати в регіонах із місцевою владою, з місцевими радами, щоб вони дофінансували медзаклади, власниками яких вони є».

Скалецька також повідомила, що МОЗ має намір до кінця 2019 року дофінансувати ще низку програм на загальну суму 300 млн грн.

«Думаю, що до кінця року ми ще знайдемо можливість дофінансувати близько 300 млн грн для покриття потреб, які сьогодні виникли в регіонах», — сказав вона.

ВРУ ухвалила бюджет на 2020 рік: Скільки коштів піде на зарплати медикам та програму медичних гарантій?

Міністр охорони здоров’я розраховує, що проблема, яка виникає наприкінці року через заборгованість із зарплати працівникам бюджетних медзакладів, «цього року буде востаннє», оскільки з 1 квітня 2020 року бюджетні медзаклади увійдуть у реформування.

«Раніше у нас ця проблема була щоразу, щороку була заборгованість із зарплати, і щороку МОЗ вишукував кошти для погашення заборгованості. З 1 квітня медзаклади діятимуть на підставі інших організаційних принципів, а заборгованість, отже, буде повністю ліквідовано, а зарплата залежатиме тільки від управлінських навичок керівника медзакладу», — сказала вона.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції