Накази МОЗ Новини

ПОШИРЕННЯ COVID-19, СИТУАЦІЯ ДОВКОЛА

Ситуація навколо поширення Covid-19

Поширення COVID-19 в Україні розпочалось 3 березня 2020 року в Чернівецькій області.

За добу 07 жовтня 2021 року в Україні зафіксовано 16362 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби  (з них дітей – 1 553, медпрацівників – 431). За весь час поширення COVID-19 захворіло 2 578 394 осіб.

Старт вакцинації від COVID-19 в Україні відбувся 24 лютого 2021 року. Від початку кампанії проведено усього 13 430 055 щеплень. 

Дослідження, які провели в серпні показують, що 56% опитаних українців, не мають наміру робити щеплення від вірусу COVID-19. Проведено фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології.

Чому ж українці не хочуть вакцинуватись?

На запитання, чому не хочуть робити щеплення, називають передусім дві причини — опитувані вважають вакцини недостатньо перевіреними та остерігаються наслідків побічних ефектів від щеплення.

Ті хто вже щепилися чи планують це зробити найближчим часом, називають причиною щеплення бажання працювати у період посилення карантинних обмежень — понад 45%.  42% вважають, що вакцина захистить їх від коронавірусу.

Також, слід зазначити, що серед опитуваних досить скептично відгукуються і щодо медичної допомоги у разі зараження коронавірусом. Лише 31% опитаних вірить у те, що отримає повну та якісну медичну допомогу в державній чи комунальній лікарні у разі захворювання. 28% — взагалі в це не вірять, а 33% — швидше не впевнені.

Жителі Києва при цьому бачать суттєво менше проблем у медичній системі, у той час, як у мешканців інших міст та селищ більше недовіри щодо отримання ефективної допомоги.

Чи врятує обов’язкова вакцинація?

За майже 7 місяців кампанії з вакцинації в Україні Державний експертний центр МОЗ отримав 103 повідомлення про летальні випадки.

У жодному з вже розслідуваних 80 випадків немає доведеного зв’язку з вакцинацією. Це були випадкові події, які співпали в часі з проведеним щепленням, а причинно-наслідковий зв’язок з вакцинацією відсутній.

Щодо решти 23 повідомлень триває розслідування.

Багато політиків, лікарів та громадських активістів закликають уряд запровадити обов’язкову вакцинацію задля подолання епідемії в Україні.

Проте дані фонду «Демократичні ініціативи» демонструють, що українці не підтримують запровадження обов’язкової вакцинації. «За» обов’язкову вакцинацію висловилися трохи більш як 23% опитаних, проти — майже 52%.

Наразі відомо, що Міністерство охорони здоров’я України своїм наказом від 04.10.2021 № 2153 затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19.

На період дії карантину обов’язковій вакцинації проти COVID-19 підлягають працівники:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Працівники закладів освіти та органів виконавчої влади, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати.

Наказ набуває чинності через місяць з моменту його публікації.

 

Використані джерела: 

1  ; 

 

Стрічка новин: Нові випадки covid-19 | Конференція з менеджменту в медицині  | Molnupiravir ліки від covid-19

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції