Новини

Ситуація із захворюванням на поліомієліт перебуває під контролем МОЗ України

Заступник Міністра охорони здоров`я Ігор Перегінець та представники ВООЗ і ЮНІСЕФ інформували суспільство про ситуацію зі спалахом поліомієліту сьогодні під час брифінгу в Українському кризовому медіа центрі в Києві.

Як повідомив під час брифінгу заступник Міністра, МОЗ визначило першочергові кроки з реагування та протидії розповсюдженню захворювання на поліомієліт в Україні, зокрема:

  1. створення Оперативного штабу з реагування та протидії захворювання на поліомієліт, до якого увійдуть представники відповідальних підвідомчих структур та міжнародних організацій ВООЗ і ЮНІСЕФ;
  2. якнайшвидше отримання другої партії гуманітарної допомоги вакцин проти поліомієліту;
  3. посилення епіднагляду в країні лабораторною мережею ДСЕС;
  4. розвезення гуманітарної допомоги вакцин проти поліомієліту, яка вже є в Україні, до регіональних закладів охорони здоров’я;
  5. розробка інструкції для роботи медичних працівників, рекомендацій для батьків.

При цьому він наголосив, що тактика проведення рутинної імунізації дітей проти поліомієліту змінюється з профілактичної, як планувалося раніше, до оперативної – як реагування на спалах.

«Діти вакцинуватимуться незалежно від імунізаційного статусу і безкоштовно. Ми будемо докладати максимум зусиль, щоб за допомогою наших міжнародних партнерів про необхідність цієї імунізації знали якомога ширше», — зазначив він.

І. Перегінець нагадав, що загальна кількість гуманітарної допомоги, яку Україна має отримати, складає 3,7 млн доз вакцини проти поліомієліту оральної живої зареєстрованої в Україні, (ОПВ виробництва Санофі Пастер, Франція) та 1,1 млн доз інактивованої поліовакцини. На даний момент на складах ДП «Укрвакцина» МОЗ України знаходиться 600 тисяч інактивованої та 1 млн 100 тис. доз оральної полівакцини, що будуть розподілені і направлені у регіони протягом найближчих 1 – 1,5 тижнів. Також І. Перегінець зазначив, що у регіонах України ще є в наявності залишки вакцини проти поліомієліту – приблизно 60 тисяч доз, з них майже 2 тисячі – на Закарпатті.

Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс наголосила на необхідності розповсюдження інформації про поліомієліт і його наслідки: «В Україні лише 27% матерів розуміють, що поліомієліт може закінчитися паралічем. Тому дуже важливо донести до них цю інформацію, переконати в необхідності убезпечити дитину від таких наслідків. Батьки мають з розумінням поставитися до масової вакцинації проти поліомієліту».

Комментировать

Нажмите для комментария