Новини

Система трупної трансплантації може запрацювати в Україні вже з 1 січня 2018 року

Линч_Медпросвита

На сьогодні, згідно з заявою Олександра Лінчевського, в МОЗ вже підготували нормативну базу для запуску пілоту в 5 містах України.

«Ми вже зробили ряд шагів для реалізації пілотного проекту на базі існуючих центрів трансплантації в п’яти регіонах і Києві. Це дозволить проводити трансплантацію нирки від нерідного донора навіть до прийняття нового закону», — розповідає заступник міністра.

За словами Супрун трансплантацію нирок з 1 січня 2018 року оплачуватиме держава

В той самий час в Міністерстві повідомляють, що зараз необхідно доопрацювати та прийняти підзаконні акти відносно роботи трансплант-координаторів. Також наразі ще не готовий реєстр донорів і реципієнтів.

Відповідний законопроект №2386-1 вже затверджений в профільному Комітеті Верховної Ради і чекає на прийняття парламентом на цьому тижні. Представники Комітету рекомендували Голові Верховної Ради Андрію Парубію передати законопроект на розгляд в цілому вже в четвер.

«Закон проголосований в першому читанні, повністю готовий до другого, але коли він буде прийнятий і вступить в силу — поки незрозуміло», — коментує ситуацію Лінчевський.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook