Новини

Відбувся симпозіум «Національна відповідь на туберкульоз, досягнення, проблемні питання та шляхи їх вирішення в умовах нових викликів»

Симпозіум "Національна відповідь на туберкульоз ..."

2 березня для організацій і управлінь охорони здоровʼя, фтизіатрів та дитячих фтизіатрів, пульмонологів, лікарів загальної практики – сімейної медицини, мікробіологів та інших спеціалістів відбувся симпозіум «Національна відповідь на туберкульоз, досягнення, проблемні питання та шляхи їх вирішення в умовах нових викликів».

Участь у заході взяв міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко, представники НАМН, Інституту фтизіатрії та пульмонології, Національної служби здоров’я України, Центру громадського здоров’я, керівники регіональних протитуберкульозних служб, професійні об’єднання надавачів первинної медичної допомоги.

Серед питань, винесених в роботу симпозіуму, обговорили:

  • стан досягнення цільових значень Стратегії ВООЗ та планів елімінації туберкульозу як загрози громадському здоров’ю;
  • трансформацію госпітальної мережі та місце протитуберкульозної служби у побудові спроможних госпітальних округів;
  • програму медичних гарантій та впровадження моделей фінансування на рівні первинної та спеціалізованої допомоги, розвиток системи моніторингу якості послуг, питання сучасної освіти лікарів вузьких спеціальностей та ін.

Виступаючи перед учасниками конференції, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зауважив:

«Останні роки Україна впевнено рухалася до досягнення амбітних цілей із подолання туберкульозу, долаючи для цього постійні перешкоди та безпрецедентні виклики: від COVID-19 до збройної агресії росії проти України. І сьогодні в нас є все для успішного продовження руху вперед. Ми маємо міжнародну підтримку – країна отримала допомогу від глобального фонду на суму більше ніж 50 млн доларів США на протидію туберкульозу, маємо потужні команди Центру громадського здоровʼя та Національної служби здоровʼя України, науковий потенціал та менторський досвід Інституту ДУ “Національний інститут фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського Національної академії медичних наук України”. І головне – ми маємо наших лікарів, які готові продовжувати боротись з туберкульозом і не тільки».

Також міністр наголосив на тому, що наразі система охорони здоровʼя опинилася перед додатковими викликами і необхідністю оперативно вирішувати завдання нового формату. Проте реформування галузі охорони здоров’я не зупинялася ні на мить, адже збройна агресія росії змушує рухатися швидше у напрямі Європейського Союзу, з налагодженою системою протидії туберкульозу і впровадженими моделями медичної допомоги, орієнтованої на людину (що є основою європейських цінностей).

Створений галузевий стратегічний план – Державна стратегія розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню на 2020-2023 роки та План заходів щодо реалізації. Цьогоріч будуть підбиті його підсумки та намічені нові цілі.

За роки реалізації Стратегії було утворено 25 регіональних фтизіопульмонологічних центрів; зміна підходів до фінансування медичної галузі в цілому, в тому числі і фтизіатричної служби, дала керівникам закладів розуміння способів раціонального та цільового використання державних коштів з орієнтацією на надання медичної допомоги, максимально наближеної до пацієнта; оптимізувався ліжковий фонд, а амбулаторні моделі лікування набувають тієї ваги і значень, яке їм має бути відведене в системі медичної допомоги.

«Держава, в тому числі і завдяки міжнародній фінансовій допомозі, забезпечила умови для швидкої молекулярно-генетичної діагностики туберкульозу шляхом забезпечення системами GeneXpert. Всі лабораторії, де інстальовано обладнання GeneXpert (327), забезпечені 100 % витратними матеріалами. На початку року всі регіональні протитуберкульозні заклади отримали інноваційні картриджі Xpert MTB/XDR. Термін виявлення мікобактерії туберкульозу з широкою медикаментозною резистентністю скоротився з 30 днів до 90 хвилин. Це суттєвий прорив у ранньому виявленні та ефективному лікуванні мультирезистентного туберкульозу», – підкреслив Віктор Ляшко.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook