Ризик від МОЗівської «нової реформи» втратити безперервність ПМД у просторі і часі надзвичайна.
На минулому тижні відбувся круглий стіл в комітеті ВРУ по Сімейній медицині. Подію прокоментував К. Надутий (Українська Асоціація сімейної медицини)
Після події та оговорення проблем сімейної медицини виникло ряд питань, зокрема до пана О. Лінчевського.
Мене особисто вразили 2 речі.
1. Викладення того, що по суті ми робили декілька років тому (дещо спотворене) називається «новою реформою» — це чистісіньке неофітство. Неофітство для високопосадовця це не єсть добре, але вже нехай.
2. «Система охорони здоров’я перевантажена грошима» — скзав пан замміністра. А от це з вуст очільника галузі дуже небезпечно.
Небезпечно для кожного українця. Це як мінімум свідома маніпуляція, яка нам нічого доброго не обіцяє. Або й щось навіть гірше. Тут мимоволі приходиться думати й непокоїтись про саму людину, що таке говорить. Як лікарю думати.
Позиція решти виступаючих, людей з досвідом практичної діяльності і реформ, можна звести до одного. Те що пропонує МОЗ (а МОЗ пропонує покластися виключно на ринкові механізми і конкуренцію лікарів за кожного пацієнта) можливо (але чи доцільно?) за умови надлишку лікарських кадрів. За нашої актуальної кадрової ситуації добре буде якщо кожен пацієнт бодай якогось лікаря найде. Причому в кожному третьому випадку це буде пенсіонер, а в кожному десятому — людина якій за 70.
В цій ситуації МОЗ відмовився від розподілу і не здатен прогнозувати скільки лікарів прийде в ПМД у наступні роки. Мов «якщо все запрацює то все буде гаразд».
А якщо не запрацює?
А якщо запрацює не все?
Ризик від МОЗівської «нової реформи» втратити безперервність ПМД у просторі і часі надзвичайна.
Що ж.
Знову (хоча з рекомендацій минулорічних Комітетських слухань МОЗом не виконано жодного пункту) сядемо, складемо рекомендації за підсумками цього Круглого столу, надамо виконавцям до розгляду.
Але враховуючи принципову нездатність і небажання МОЗу, захищеного таємничими силами і великими грішми, дослухатись до будь кого, крім свого «внутрішнього голосу» (який часом, як ми переконались, ТАКЕ шепоче!!!!) проблеми й ризики можливо не мають перспективи розв’язання у «парламенський спосіб».
Ваш,
Костянтин Надутий
В соответствии с редакционной политикой Медпросвиты, Редакция придерживается объективности и непредвзятости в подаче информации. Однако мы допускаем, что авторские статьи и комментарии могут содержать определенную долю субъективизма, который не допускается в информации новостного характера. Таким образом, публикуемые мнения авторов являются сугубо их мнением и могут не совпадать с мнением редакции.
Мы выполняем просьбы лиц, предоставляющих информацию, относительно сохранения конфиденциальности их авторства. В то же время мы называем подлинные источники информации даже тогда, когда не называем конкретных имен или названий организаций.
Комментировать