Новини

Сільські лікарі матимуть фінансування за кожного мешканця населеного пункту

МОЗ_Медпросвіта

У МОЗ повідомили, що сімейний лікар у сільській амбулаторії може обслуговувати одразу декілька населених пунктів.

Таке рішення пов’язане з тим, що призначати окремого лікаря на кожне малонаселене селище просто не раціонально. Якщо в районі є декілька селищ із численністю населення до 2 тисяч мешканців, розташованих поблизу одне від одного, їх може обслуговувати один сімейний лікар.

«У селах сімейного лікаря обирає місцева громада. Сільські громади, нарешті, зможуть суттєво покращити первинну допомогу. Створивши для лікаря гарні умови життя і праці, села зможуть запросити перспективних спеціалістів. Гідну заробітну плату забезпечить держава», – розповіли у МОЗ.

Кожна сільська амбулаторія Львівської області вже забезпечена комп’ютерами

Також в Міністерстві повідомили, що села можуть об’єднатися для того, щоб залучити більш професійних сімейних лікарів, запропонувавши їм, наприклад, додаткове фінансування, житло, транспортний засіб для того, щоб полегшити пересування між населеними пунктами, тощо.

Нагадуємо, що на реформу сільської медицини було виділено 5 мільярдів гривень. Ці кошти підуть на будівництво нових та відновлення старих амбулаторій. До того ж, мережі амбулаторій будуть поєднані системою телемедицини з міськими лікарнями. Таким чином, сімейні лікарі в селах зможуть отримувати додаткові консультації від колег у складних випадках.

Сільська медицина: пацієнтів лікуватимуть через інтернет лікарі з міста, а сільській лікар – диспетчер

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook