Новини

Сільська медицина: Спочатку будуть відремонтовані амбулаторії без жодного забезпечення

Амбулаторія_Медпросвіта

За словами міністра регіонального розвитку Геннадія Зубко, реформа сільської медицини триває. Розпочнуть з ремонту старих амбулаторій, а потім побудують сучасні нові.

В сільській місцевості України наразі діє понад 5 тисяч амбулаторних закладів. При цьому, за словами Зубко, велика кількість з них навіть не під’єднана до тепломереж та центрального водопостачання, що знижує можливості для надання якісної медичної допомоги.

«84% закладів первинної допомоги знаходяться без водопостачання та водовідведення. Нам потрібно визначитися, чи можемо ми далі ставити вікна у ту амбулаторію, де є грибок і немає теплозабезпечення», — пояснює міністр регіонального розвитку.

Сільська медицина: пацієнтів лікуватимуть через інтернет лікарі з міста, а сільській лікар – диспетчер

Зазначимо, що за відповідним законопроектом, який було подано та прийнято у Верховній Раді, з ініціативи президента України Петра Порошенко восени 2017 року, на покращення доступності медичної допомоги в сільській місцевості було виділено 5 мільярди гривень з держбюджету. Ці кошти мали піти на будівництво нових сучасних амбулаторій та ремонт старих. Загалом має бути побудовано понад 1000 нових амбулаторій. При цьому, в проектній документації нових амбулаторій включено місце для проживання сімейних лікарів.

Наразі ж відомо лише про будівництво 500 амбулаторій. Кошті передбачені прийнятим законопроектом були передані в регіони, а вже там займаються замовленнями на будівництво згідно з планом Міністерства регіонального розвитку.

Кожна сільська амбулаторія Львівської області вже забезпечена комп’ютерами

Зазначимо, що з 4 мільярдів загального бюджету, в 2019 році частина коштів буде витрачена не на ремонт амбулаторій, а вже діючих фельдшерсько-акушерських пунктів в сільській місцевості.  Чи будуть вони переобладнані під амбулаторії наразі не повідомляють.

Комментировать

Нажмите для комментария