Говорять лікарі

Сільська медицина: пацієнтів лікуватимуть через інтернет лікарі з міста, а сільській лікар – диспетчер

стетофонендоскоп на клавиатуре, медпросвіта

П’ять мільярдів гривень з державного бюджету піде на комп’ютер та Інтернет в сільську амбулаторію, щоб пацієнтів лікували міські лікарі телемедициною.

Дивна реформа виходить. Сільському лікарю надають кошти за кожного пацієнта, сучасну амбулаторію, комп’ютер та Інтернет для того, щоб він зв’язувався з міськими колегами для надання медичної допомоги пацієнтам з села. При цьому, ніяких бонусів лікарі з міста, які будуть лікувати через екрани моніторів не отримують, це просто буде новим обов’язком.

Верховна Рада прийняла президентську реформу сільської медицини у другому читанні

Дороги, машини та інше обладнання для того, щоб жителі сіл могли просто поїхати до лікарні з обладнанням – реформою не передбачено. Передбачена телемедицина. Дійсно, навіть в розвинених країнах типу США або Канади, ця практика приносить результат. Але її вводили через те, що ці країни надзвичайно великі за площею, а маленькі містечка дуже віддалені один від одного.

В Україні таких проблем нема. Але є проблема відсутності надійних машин швидкої, а також доріг. Інколи навіть до невеликого міста важко добиратись через  ями в асфальті, а в селах просто немає асфальтів.

Ольга Богомолець повідомила, що Парламент відхилив законопроекти про медичне страхування

Міським лікарям первинної ланки вже з наступного року робити буде вистачати. Набрати пацієнтів, бо залишаться без зарплат, розібратись з електронною системою охорони здоров’я, а тепер ще відповідати через Скайп сільським колегам.

І в мене є питання! А коли зроблять все по людськи? Коли дадуть можливість лікувати?

Ваш лікар!

Мнение автора может не совпадать с мнением редакции

Комментировать

Нажмите для комментария