Новини

Швидке поширення кору в Україні пов’язано з низьким рівнем вакцинації та війною

Врач_Медпросвіта

Видання Washington Post опублікувало статтю щодо високого рівня захворюваності на кір в Україні.  Спалахи кору вони пов’язують з незнанням, війною та самовдоволенням.

Одразу треба ж зазначити, що для США питання кору дуже болісне, адже в своїй країні через масову вакцинацію їм вдалось перемогти та забути це захворіння ще на початку 2000-х років. Відтоді було зареєстровано лише два спалахи – у 2014 «Великий спалах» кору у 667 осіб та цього року у 117 осіб. Вже це змушує американців нервуватись та застосовувати певні дії, наприклад, вимагати від іноземців проходження вакцинації проти кору.

В той же час, публікація пов’язана не зі зростаючою кількістю хворих на кір в США, а з результатами аналізу ВООЗ. Згідно з офіційним звітом Всесвітньої організації охорони здоров’я, загальна кількість випадків захворювання на кір в Європі цього року вже сягнула 41 тисячі випадків. При цьому 23 тисячі випадків, як серед дітей, так і серед дорослих зареєстровано саме в Україні.

Україна вміє шокувати. Більше половина випадків захворювання на Європейському континенті саме в Україні і це особливо підкреслюють як у ВООЗ так і у виданні Washington Post.

«У семи країнах зафіксовано більше тисячі випадків зараження: в Франції, Грузії, Греції, Італії, Сербії, Україні і Росії.  Найбільше постраждала від інфекції Україна, де на кір захворіло 23 тисяч людей. Це більше половини від загальної кількості хворих на Європейському континенті. Кір поширюється через кашель, нежить, близький особистий контакт чи «прямий контакт із зараженими виділеннями носоглотки», — цитує WP звіт ВООЗ.

За останній тиждень рівень захворюваності на кір знизився на 20%

частково спалах хвороби стався через війну, яку Росія почала проти України в 2014 році і яка триває досі. У ВООЗ зазначають, що для запобігання спалахів захворюваності потрібно, щоб щеплення були у щонайменше 95% населення

Експерти рекомендують Україні як найшвидше розгорнути масштабну програму вакцинації населення, адже через стійку міграційну хвилю, невакциновані українці продовжують розповсюджувати захворювання як в середині так і поза країною, адже за результатами лабораторних аналізів, три чверті населення зовсім не мають історії імунізації.

МОЗ почне вакцинуватиме дорослих у групі ризику захворюваності на кір

Комментировать

Нажмите для комментария