Наші за кордоном

Швидка допомога в Бельгії – задоволення не з дешевих. Факти які вас здивують!

Найцікавішими фактами про особливості роботи швидкої допомоги в Бельгії з читачами Медпросвіти ділиться наш експерт — Ольга Ферпланке, яка на протязі останніх 4-х років проживає в цій країні.

Ольга Ферпланке

 

Якщо щось раптово сталося зі здоров’ям, що робити та в яку службу звертатися і за яким номером дзвонити?

Якщо людині стало раптово погано, то потрібно телефонувати за номером 112. Це безкоштовно!

Тоді ви повідомляєте, що трапилося, при яких обставинах трапилося, щоб команда невідкладної допомоги була готова на 100% для надання першої невідкладної допомоги.

Якщо випадок дуже серйозний і швидка на місце призначення буде довго їхати, то в таких екстрених випадках є така можливість, що замість автомобіля прилетить вертоліт.

 

Скільки коштує послуга виклику швидкої в Бельгії?

Тарифи зазвичай сталі, залежить від кілометражу. Перші 10 км коштує порядку 50 60€. Від 11 км до 20 км — 6€, а від 20 км — приблизно 4 € за кожен км. Якщо використовуються різні апарати, то за це також потрібно платити. Зазвичай страховка покриває певний відсоток.

 

Як швидко приїжджає на виклик невідкладна допомога?

Зазвичай невідкладна допомога приїжджає за 10 хв на місце. Взагалі в Бельгії намагаються якнайшвидше доставити людину до лікарні. Тому коли ви телефонуєте 112, особа яка відповідає має у своєму розпорядку дані, яка швидка найшвидше приїде і яка лікарня найближче.

Тобто особа, яка почувається погано не вирішує до якої саме лікарні вона поїде. Якщо випадок дуже серйозний, то разом з авто швидкої допомоги приїжджає ще так звана служба швидкого реагування «MUG». Це швидкісне авто, яке має на борту все обладнання для надавання першої допомоги, але ця служба не має місця для транспортування особи!

 

Якщо немає грошей на лікування, і щось раптове трапилося зі здоров’ям? Наддадуть допомогу в лікарні без грошей?

Всі без винятку отримають першу допомогу. І всі будуть платити за неї. Якщо особа немає грошей, то через суд гроші автоматично будуть вираховуватися із заробітної плати, поки вся сума буде неоплачена.

 

У наступному матеріалі ви дізнаєтесь ще більше цікавих та неочікуваних фактів про медицину Бельгії.

 

 

З найкращими побажаннями — Ольга Ферпланке

Інтерв’ю підготувала – Наталя Вітько

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції