Новини медицини Статті

Штучний інтелект в допомогу лікарям та пацієнтам.

На сьогоднішній день в медичній практиці все частіше застосовують комп’ютерні технології. Лікарі вдаються до послуг роботів при операціях, а комп’ютерна діагности взагалі вже вважається нормою.

Експерти компанії IBM зробили  сенсаційну заяву, стосовно якої майбутнє медицини зміниться кардинально вже в найближчі роки.

Що ж це за дивовижні інновації?

Мікро або чіп –лабораторія.

Для тих кому набридло стояти в черзі та чекати довгий час на результати своїх аналізів з’являться в вільному доступі мікро-лабораторії. Ці крихітні пристрої розпізнають хвороботворні мікроорганізми і патології в клітинах ще до появи перших симптомів. Вже відомо, що подібні моделі були створені в минулому році. До них відносять тести для швидкого виявлення туберкульозу, колоректального раку, сепсису, меланоми та ін. Для лікарів ця знахідка теж стане в нагоді, адже стане можливим проведення аналізів в найкоротші терміни, що є немало важливим в критичній ситуації.

Експрес тест на нейродегенеративні захворювання на ранній стадії.

Суть даного тесту в аналізу тексту. Спеціальна комп’ютерна програма зможе виявляти в усній і письмовій мові певні схеми, які вказують на проблемі зі здоров’ям. За допомогою цієї методики можливо буде також діагностувати не тільки нейродегенеративні захворювання, але і хвороби психіки, і порушення розвитку. Перші експериментальні моделі, які виявлять порушення психіки вже проходять тестування.

Суперзір.

Здатність бачити крізь стіни може в найближчому майбутньому перетворитися з фантазій в цілковиту реальність. Людське око створене таким чином, що не здатне сприймати 99% електромагнітних хвиль, однак за допомогою камер і штучного інтелекту вчені планують це виправити.

Подібні технології звісно вже давно використовують секретні спецслужби. Ця техніка занадто дорога для звичайних людей, а нові гаджети зроблять їх доступними для всіх. Побачити прихований об’єкт, оцінити його розміри і відстань до нього.

В медичній практиці дана методика повинна поліпшити швидку діагностику, так як по механізму буде нагадувати міні-КТ діагностику. В практиці лікарів швидкої допомоги це стало б незамінним пристроєм.

Компанія не розповсюджую усієї інформації про свої дослідження, але чутки про винайдення та застосування штучного інтелекту в своїх виробах розповсюджуються дуже швидко.

Будемо сподіватися, що нові технології допоможуть врятувати та полегшити життя багатьом хворим і полегшити працю лікарів.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції