Новини

Штам «Омікрон» на 100% не буде виявлено за допомогою мазку з носу

«Омікрон»

Штам «Омікрон» найпростіше виявити у слині людини

Експрес-тести на COVID-19, у яких використовуються лише мазки з носа, можуть не виявити штам «Омікрон». Як правило, це трапляється у перші дні зараження.

Про це повідомляє Science.

Нове дослідження американських учених показало, що експрес-тести з мазками з носа не виявляють «Омікрон» протягом одного-двох днів після зараження. У той час як мазок із горла підтверджував у пацієнтів зараження.

Тобто новий штам коронавірусу краще проявляється у слині. Медики навіть припустили, що людина стає заразною саме тоді, коли «слина стає позитивною».

Це невелике дослідження вказує на те, що мазки з носа та горла разом можуть виявити штам «Омікрон» краще, ніж мазки з носа самі по собі. При цьому мазки з горла вважаються складнішими, ніж мазки з носа.

У дослідженні взяли участь 30 осіб із трьох міст — Нью-Йорка, Лос-Анджелеса та Сан-Франциско. За словами авторів дослідження, усі учасники були повністю вакциновані. Воно ще не було опубліковано.

Ще одне дослідження з Південної Африки показало, що при використанні мазків із горла для лабораторних тестів виявили штам у всіх випадках, тоді як мазки з носа виявляли лише 86% випадків зараження.

Читайте рубрику: Новини МедПросвита| Територія пацієнта

Комментировать

Нажмите для комментария