Інтерв'ю спеціаліста Статті

А. Шкіряк: Шарлатани в Україні дедалі популярніші

 «В Україні відсутня культура проходити обстеження, коли людину нічого не турбує»: чому рак виявляють переважно на пізніх стадіях

Щороку онкологія забирає тисячі життів українців. Серед причин високої смертності від раку називають, зокрема, відсутність системи ранньої діагностики.

Медпросвіта вирішила дізнатися у експертів, чому українці так рідко обстежуються у лікарів, і що має зробити держава, аби рак могли частіше виявляти на ранніх стадіях.

Антон Шкіряк, нейрохірург і головний лікар «Кіберклініки Спіженко» нагадує що за кордоном, зокрема в ЄС та США, потужно розвинута система первинної медичної ланки.

«Вона, власне, і гарантує реалізацію вірного алгоритму виявлення чи виключення онкологічного захворювання. Все просто, як ясний день. Кожен має свого сімейного лікаря, який знає про людину все. Абсолютно все. Сімейний лікар — такий собі особистий менеджер у світі медицини. Практично він Ваш друг сім’ї, який має додатково ще й медичну освіту. При підозрі на появу грізної онкологічної патології, сімейний лікар діє не за покликом серця, особистим досвідом чи можливостями власної амбулаторії, а використовує виключно міжнародний алгоритм дій, затверджений профільною асоціацією спеціалістів. Цей алгоритм дозволяє максимально швидко і в повному об’ємі виявити або ж виключити діагноз раку», — каже Антон Шкіряк.

«Часто наші з Вами громадяни, звертаються до лікарів, які призначають «прості ліки», і з вуст яких лунає «ні, Вам не потрібні ніякі обстеження». Такі шарлатани, по-іншому їх назвати важко, дедалі популярніші. Сумно, що деякі районні лікарні або амбулаторії, які обмежені в діагностичних засобах та сучасних методах лікування, не направляють в більш спеціалізовані медичні центри для уточнення діагнозу. Чому? Елементарно бояться. Бояться втратити пацієнта, бо пацієнт – це гроші. А пацієнт із хронічною хворобою – це постійні гроші. Допоки не буде державної програми по виявленню раку на ранніх стадіях (не задекларованої, а працюючої), доти ми будемо мати таку високу смертність від раку працездатних громадян», — резюмує він.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook