Другие специальности

Шкідливі звички

Шкідливі звички

Наші звички – це наша справа. Але чи завжди це так? Нам здається, що кожен повинен вирішити для себе, чи так вже важлива чарка або сигарета, щоб через них ризикувати не тільки своїм здоров’ям, але і здоров’ям майбутньої дитини.

У повсякденному житті важко прослідкувати прямий зв’язок між курінням або помірним алкоголем матері під час вагітності та здоров’ям дитини у майбутньому, проте зв’язок існує і дуже тісний. Зупинимося на найголовніших і найшкідливіших  звичках.

По вживанню спиртних напоїв деякі жінки наздоганяють чоловіків і, як правило, не усвідомлюють того, що з ними відбувається. Під час вагітності вживати спиртні напої не можна. Якщо ви плануєте вагітність, слід відмовитися від них завчасно. За науковими даними, якщо в крові присутній алкоголь, то це може призвести до різкого підвищення чутливості генетичного матеріалу, що знаходиться в хромосомах статевих клітин. При п’яному зачатті відбувається ураження життєво важливих органів дитини, оскільки ферментна система плоду ще не сформована повністю і не може достатньо швидко знешкоджувати алкоголь. У перші три місяці вагітності розвиваються відхилення в розвитку плоду. В результаті дитина з’являється на світ з відхиленнями.

Всі шкідливі звички знаходять віддзеркалення в статистиці. Якщо у чоловіків куріння ускладнює зачаття через зменшення  кількості сперматозоїдів і їх рухливості, то у жінок призводить до порушення діяльності органів  і систем, які мають безпосереднє відношення до здоров’я потомства. Якщо майбутня мама палить, то в організм потрапляють речовини, що пригнічують імунну систему, тому вона частіше хворіє, тим самим здоров’я майбутньої дитини стає уразливим до інфекцій. У малюків, що народилися у жінок, що палять, маса тіла нижча за норму. Кисневе голодування під час внутрішньочеревного життя багато в чому визначає долю цих дітей. Вони можуть страждати як в розумовому, так і у фізичному розвитку. У них довго зберігаються розлади вегетативної нервової системи і гормональний дисбаланс також вони сильно схильні до бактерійних і вірусних інфекцій, хвороб бронхів і легенів.

Вживання наркотичних речовин викликає зміни у фізичному і психічному здоров’ї дорослої людини. Що ж відбувається з дитиною? При отруєнні наркотичними речовинами в перші три місяці вагітності відбуваються необоротні процеси в становленні скелетно-м’язової системи, нирок, серця і інших органів дитини, а на пізніших термінах спостерігається затримка зростання плоду. І як підсумок, знову, ті ж фізичні, розумові і психічні порушення розвитку немовляти.

Без призначення і строгого контролю лікаря, під час вагітності, намагайтесь не приймати ніяких препаратів, тим більше снодійні і знеболюючі пігулки.

Жодна звичка не варта того, щоб заради неї позбавити здоров’я, а в деяких випадках і життя вашого малюка.

Комментировать

Нажмите для комментария

Здравствуйте,
Выйти

    Мы на Facebook