Материнське куріння як ризик для матері і дитини. Алкоголь та кофеїн як чинники ризику номрального розвитку майбутньої дитини.
Ми всі хочемо народити здорову дитину, але не завжди робимо все можливе для цього. В першу чергу, це відноситься до наших шкідливих звичок, таким як куріння, алкоголь, надмірне вживання кави. Якщо ви вчасно не позбавитеся цих шкідливих звичок, це може привести до аномалій в розвитку майбутньої дитини.
Куріння
Материнське куріння — ризик для обох, матері і дитини. Куріння (незалежно від кількості сигарет) під час вагітності збільшує ризик її несприятливого завершення майже в 2 рази!
Після викуреною жінкою сигарети наступає спазм кровоносних судин плаценти і плід знаходиться в стані кисневого голодування декілька хвилин. Всі токсичні компоненти тютюнового диму легко проникають в плаценту, і у зв’язку з недоліком кількості кисню, що доставляється, відбувається затримка внутріутробного розвитку плоду. Причому концентрація всіх токсичних компонентів в організмі плоду набагато вище, ніж в крові матері. Ускладнення вагітності і родів, мимовільні аборти, трубна вагітність, передчасні роди відбуваються значно частіше у жінок, що палять.
Жінки, що палять, ризикують народити надмірно збудливу дитину з симптомами гіперактивності і дефіциту уваги. Для цих дітей вже в ранньому віці характерна імпульсна і підвищена дратівливість, навіть рівень інтелектуального розвитку у них нижче за середнє. Малюки, народжені мамами, що палять, сприйнятливіші до хвороб дихальних шляхів, до респіраторних захворювань, на третину частіше, ніж всі інші, ризикують дістати діабет або ожиріння. І звичайно, ці діти, у декілька разів частіше самі починають палити, чим діти, чиї матері під час вагітності не палили.
Як ви бачите, куріння може піддати здоров’я дитини значному ризику ще до народження. Тому чим раніше, тим краще буде для вас і вашого малюка, якщо ви позбавитеся цієї шкідливої звички. Але навіть якщо мати кине палити на останньому місяці вагітності, то користь для неї і для дитини буде ощутима.
І в той же час велика кількість некурящих жінок піддається дії тютюнового диму на роботі або удома, тому потрібно прагнути по можливості уникати тих місць, де збираються люди, що палять. Навіть після народження дитини куріння представлятиме небезпеку: навряд чи йому піде на користь, якщо він вдихатиме дим.
Алкоголь
Згубний вплив алкоголю на плід відомий впродовж багатьох років. „ Якщо мама п’є, то ж саме робить і малюк “. Вживання алкоголю під час вагітності значно підвищує ризик народження недоношених дітей, а в найбільш важких випадках — розвитку фетального алкогольного синдрому. Цьому сприяють легка прохідність алкоголю через плаценту.
Алкогольний синдром плоду (FAS — Fetal Alcohol Syndrome) – це хвороба плоду, обумовлена внутріутробним алкогольним пошкодженням, що є головною причиною природженої затримки інтелектуального розвитку у дитини. Цей синдром характеризується специфічними аномаліями особи: коротка очна щілина, косоокість, сплощення потилиці, гладка носо-губна складка, а також відставання у фізичному і інтелектуальному розвитку, поразка серця і інших органів. Діти звичайно дратівливі, неспокійні, із слабким хапальним рефлексом, поганою координацією, спостерігаються дефекти розвитку центральної нервової системи.
У ембріональний період (перші 2 місяці) вживання алкоголю може зробити вплив не тільки на психіку, але і на все подальший розвиток організму. Найчастіше зустрічаються пороки розвитку серця, зовнішніх статевих органів і суглобів. Багато хто скаже, що вони знають тих, хто випивав під час вагітності, і в той же час народив повноцінну дитину. Все можливо. Але чи потрібен вам цей ризик? Адже єдиної безпечної для всіх дози не існує. Шкідливість алкоголю для плоду залежить від багатьох чинників: особливостей жіночого організму по переробці спирту і реакції на алкоголь, стани органів жінки на момент вагітності, генотипу плоду, терміну вагітності і багатьох інших моментів.
Кофеїн
Вживання кави і напоїв, що містять кофеїн (кока-кола, чай, і інші безалкогольні напої), під час вагітності варто скоротити. Після чашки кави, випитою вагітною жінкою, тиск росте, судини плаценти спазмуються, кровотік погіршується, до дитини не притікає кисень і живильні речовини, все це заважає засвоювати залізо, в якому ви і ваш малюк маєте потребу.
До того ж кофеїн є сечогінним і, зневоднюючи організм, завдає шкоди здоров’ю матері і дитини. Якщо у вас і без того труднощі з дуже частим випусканням сечі, споживання кави їх тільки збільшить.
Для того, щоб виносити і народити здорову дитину, вам необхідно зрадити спосіб життя: правильно харчуватися, привести в норму своя вага і, звичайно, позбавитися шкідливих звичок. Але народження здорового повноцінного малюка цього стоїть.
Комментировать