Роль шкідливих звичок в розвитку майбутньої дитини
Наші звички – це наша справа. Але чи завжди це так? Нам здається, що кожен повинен вирішити для себе, чи так вже важлива чарка або сигарета, щоб через них ризикувати не тільки своїм здоров’ям, але і здоров’ям майбутньої дитини. Адже ще до народження, здорові або шкідливі звички батьків визначать як буде розвиватись дитина.
У повсякденному житті важко прослідкувати прямий зв’язок між курінням або помірним алкоголем матері під час вагітності та здоров’ям дитини у майбутньому, проте зв’язок існує і дуже тісний. Зупинимося на найголовніших і найшкідливіших звичках.
Вживання спиртних напоїв
По вживанню спиртних напоїв деякі жінки наздоганяють чоловіків і, як правило, не усвідомлюють того, що з ними відбувається. Під час вагітності вживати спиртні напої не можна. Якщо ви плануєте вагітність, слід відмовитися від них завчасно. За науковими даними, якщо в крові присутній алкоголь, то це може призвести до різкого підвищення чутливості генетичного матеріалу, що знаходиться в хромосомах статевих клітин. При п’яному зачатті відбувається ураження життєво важливих органів дитини, оскільки ферментна система плоду ще не сформована повністю і не може достатньо швидко знешкоджувати алкоголь. У перші три місяці вагітності розвиваються відхилення в розвитку плоду. В результаті дитина з’являється на світ з відхиленнями.
Паління сигарок
Всі шкідливі звички знаходять віддзеркалення в статистиці. Якщо у чоловіків куріння ускладнює зачаття через зменшення кількості сперматозоїдів і їх рухливості, то у жінок призводить до порушення діяльності органів і систем, які мають безпосереднє відношення до здоров’я потомства. Якщо майбутня мама палить, то в організм потрапляють речовини, що пригнічують імунну систему, тому вона частіше хворіє, тим самим здоров’я майбутньої дитини стає уразливим до інфекцій. У малюків, що народилися у жінок, що палять, маса тіла нижча за норму. Кисневе голодування під час внутрішньочеревного життя багато в чому визначає долю цих дітей. Вони можуть страждати як в розумовому, так і у фізичному розвитку. У них довго зберігаються розлади вегетативної нервової системи і гормональний дисбаланс також вони сильно схильні до бактерійних і вірусних інфекцій, хвороб бронхів і легенів.
Вживання наркотиків
Вживання наркотичних речовин викликає зміни у фізичному і психічному здоров’ї дорослої людини. Що ж відбувається з дитиною? При отруєнні наркотичними речовинами в перші три місяці вагітності відбуваються необоротні процеси в становленні скелетно-м’язової системи, нирок, серця і інших органів дитини, а на пізніших термінах спостерігається затримка зростання плоду. І як підсумок, знову, ті ж фізичні, розумові і психічні порушення розвитку немовляти.
Без призначення і строгого контролю лікаря, під час вагітності, намагайтесь не приймати ніяких препаратів, тим більше снодійні і знеболюючі пігулки.
Жодна звичка не варта того, щоб заради неї позбавити здоров’я, а в деяких випадках і життя вашого малюка.
Нагадаємо, що в Україна все ще не має загальнонаціональних репрезентативних даних про основні фактори ризику неінфекційних захворювань ( у тому числі – факторів ризику розвитку інсульту), що є перешкодою для прийняття науково обґрунтованих рішень для покращення ситуації. Для отримання об’єктивної інформації про поширення факторів ризику НІЗ та подальшого вироблення підходів до профілактики і боротьби з НІЗ в Україні вперше проводиться національне репрезентативне дослідження STEPS.
STEPS – це підхід, рекомендований ВООЗ для епіднагліду за факторами ризику НІЗ. Дослідження STEPS вивчає поширеність НІЗ та їх факторів ризику, використовуючи стандартизоване анкетування, проведення фізичних та біохімічних вимірювань.
Детальна інформація: тут
Комментировать