Новини

Щоденно в Україні від туберкульозу помирає 11 осіб

туберкульоз_Медпросвіта

Верховна Рада у найкоротший термін мусить прийняти національну програму по боротьбі з туберкульозом на 2018-2021 рр.

Інформаційне агентство УНІАН опублікувало інформацію щодо смертності від туберкульозу, яку було оголошено під час прес-конференції, присвяченої проблемі туберкульозу в Україні.

«Щоденно приблизно 30 тисяч українців інфікуються туберкульозом. 11 осіб, за офіціальною статистикою, щоденно помирають від туберкульозу», — повідомляє голова правління благодійної організації «Фонд «Громадський рух «Українці проти туберкульозу» Віталій Руденко.

До того ж, Руденко стверджує, що українські статистичні дані трохи не відповідають дійсності, адже ВООЗ та міжнародні експерти, з його слів, подають у своїх звітах значно вищі показники.

МОЗ повідомило, що на обліку в Україні перебуває 35 тисяч хворих на туберкульоз

Організатори конференції повідомляють, що наразі на 100 тисяч населення припадає 64 хворих на туберкульоз. Це в 9 разів більше, ніж у європейських країнах. Актуальні дані по тимчасово окупованим територіям України не враховуються, адже їх просто немає. Однак організатори прес-конференції не мають сумнівів, що ситуація в тих регіонах вже критична.

«Зараз ми все частіше говоримо про активне виявлення туберкульозу, і це дуже важливо для того, щоб туберкульоз дійсно став виліковним — не в 50%, не в 70%, а у 100% випадків. І це можливо, але для цього треба виявляти туберкульоз якомога раніше, поки не розвинулися складні форми», — зазначила директор МГО «Соціальні ініціативи з охорони праці та здоров’я» Ілона Єлєнєва.

Безработица, алкоголь, отсутствие вакцинации: туберкулез в украинских селах

Також повідомляється, що наразі триває робота над оновленням протоколів лікування. Зміни базуватимуться на протоколах інших країн, які ґрунтуються на принципах доказової медицини.

Комментировать

Нажмите для комментария