Новости

Щоб отримати професійну ліцензію, лікарі будуть вимушені у 2020 році пройти тестування

Врач выписывает рецепт ручкой, медпросвіта

Тестування буде обов’язковим абсолютно для всіх практикуючих лікарів. За основу будуть взяті завдання з ліцензійних інтегрованих іспитів «Крок 3»

Система, яка дозволить краще контролювати українських лікарів має запрацювати вже до 2024 року. При цьому займатися ліцензуванням буде безпосередньо Міністерство охорони здоров’я, а не створена Національна служба здоров’я, яка вже отримала функцію розпорядника державних коштів на медицину та контроль за наданням медичних послуг населенню.

Наразі у МОЗ працюють над нормативно-правовою базою, адже практика індивідуального ліцензування лікарів для України нова. Раніше ліцензії отримували лише медичні заклади усіх форм,  такі як кабінет сімейного лікаря або лікарня вторинного рівня, за якими вже набирався склад лікарів і заклад починав надавати медичну допомогу.

Нова концепція ліцензування лікарів від Супрун має з’явитись вже в 2018 році

Також треба зазначити, що першими хто отримає індивідуальну ліцензію будуть студенти, що поступили у 2016 на магістерські програми. Для отримання професійної ліцензії вони мусять здати іспити на третьому, шостому курсі, а також в інтернатурі і резидентурі.

Стосовно видачі ліцензій вже практикуючим лікарям відомо, що МОЗ збирається створити ліцензійну раду, в які будуть працювати 30 докторів. Набиратимуть раду за конкурсною основною, а виносити рішення по видачі ліцензії буде група з семи осіб.

Нове в ліцензуванні лікарів. Концепція МОЗ на обговорення

Комментировать

Нажмите для комментария

Здравствуйте,
Выйти

Мы на Facebook