Вибір редакції Новини

Що відомо про нового міністра охорони здоров’я та чи продовжаться реформи у медицині

За президента Віктора Януковича і прем’єра Миколи Азарова Ємець менше року пропрацював міністром охорони здоров’я з грудня 2010 по травень 2011 року.

Оскільки він обіймав цю посаду недовго і тому не підпадає під люстрацію, то зміг повернутися у МОЗ.

Призначення Ємця міністром перший раз відбувалось досить цікаво. У грудні 2010 року тодішній президент Віктор Янукович відкривав медичний центр дитячої кардіології у Києві.

Янукович критикував його через відсутність реформ у медицині, а колеги — через зірковість. Після відставки з МОЗ Ємець повернувся до медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії. Отримував ордени і державні нагороди і за президента Віктора Януковича, і за Петра Порошенка.

Чи буде продовжуватися медреформа за Іллі Ємця у тому вигляді, у якому її почала Уляна Супрун, питання відкрите.

Зеленський офіційно відправив міністра охорони здоров’я з карантину у відставку

Вже 1 квітня всі лікарні України мали перейти на нову схему фінансування, яка базується на оплаті наданих послуг пацієнтам. Перед тим, як відправити уряд у відставку, депутати почули від президента Володимира Зеленського, важливий меседж — поспішати з медреформою до 1 квітня не варто.

Президент розкритикував попередницю пана Ємця Зоряну Скалецьку, заявивши, що багато хто до нововведень не готовий: люди бояться закриття лікарень, лікарні бояться звільнень.

«Є великі питання до кадрів, а отже і головне питання: а куди ми поспішаємо, куди ми летимо. Чи не здається нам, що з таким підходом реформа летить у стіну?», — запитав Володимир Зеленський.

Голова держави заявив, що в першу чергу новий міністр має зараз зосередитися на проблемі коронавірусу.

Теги

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook