Є думка Новини

Що відбувається у МОЗ та чи виганяє нова команда «попередників»?

Міністерство охорони здоров'я України_синяя_табличка, медпросвіта

Очільник Директорату громадського здоров’я МОЗ Андрій Скіпальський висловив свою точку зору щодо мітингів під відомством ніби на захист обраних за конкурсом директорів.


Команди та керівники директоратів готові (були) продовжувати працювати з новою командою та максимально дистанціювалися від політичного контексту (як і має бути у випадку із держслужбовцями).

З самого початку більшість директоратів відчували недовіру нового керівництва. Відповідно, запит на обмін інформацією, напрацюваннями та баченнями був мінімальним.

В Міністерство охорони здоров’я України зараз не працюють системні зовнішні комунікації, все керується однією людиною у ручному форматі Dmitry Raimov. PS: мені пояснили ситуацію, і, можливо, я не мав не повної картинки; системні комунікації не можливо вибудувати за цей період. Можна погодитися із цим.

Не підписуються практично ніякі документи і відсутній розподіл за заступників напрямками.

Все це створило суміш пліток, страшилок, домислів. Кілька з них, які дійшли щодо мене особисто: я не влаштовую керівництво комітету:), хочуть замінити, на мене шукають кримінал, я заважаю і пт. Плітки. В той же час, ніхно із посадових осіб мені цього не сказав у вічі. Офіційно від міністра ми почули що нова команда сподівається на співпрацю усіх підрозділів МОЗ.

Каталізатором невдоволення такою ситуацією і став ситуативний конфлікт заступника міністра М. Загрійчука та керівника медичного директорату О. Сухорукової. Що в принципі, є частиною робочого процесу. Якщо б не погроза звільнення на фоні розходження поглядів. Далі конфлікт вийшов за межі двох осіб та залучив майже половину усіх працівників директоратів, став публічним. Іншою «червоною лінією» стали маніпуляції які запустили перші особи МОЗ щодо «саботажу» роботи.

Моя позиція:
— Будь-який тиск на державних службовців є неприпустимим.
— Маніпуляції у ЗМІ щодо звинувачення виконавців у «невірних рішеннях» — неприпустимі, адже саме нове керівництво відтепер несе всю відповідальність.
— Чи має право нове керівництво на все це? Враховуючи що, це 3-й тиждень – можливо, це природній процес.
— Чи мав я особисто ілюзії, що ВСІ напрацювання попередньої команди будуть продовжені? Абсолютно ні. Наївно так думати. Але я готовий відстоювати і захищати в те, що вірю.
— Чи мав я ілюзії що нова команда не захоче замінити керівників структурних підрозділів (тих самих держслужбовців) – я не мав.
— Чи гарантує проходження конкурсу на держслужбовця (фахівця з питань реформ) імунітет від звільнення – звісно що ні. Із новими змінами до закону про держслужбу всі питання «незалежності» держслужбовців нівелюються і зводяться до ручного управління.
— Чи вважаю я, що діалог із новою командою вичерпано і все зрозуміло – для мене ні. Про це можна сказати тільки після грунтовної розмови по напрямкам, документам, політикам з міністром, заступниками та керівниками підрозділами. Поки такої розмови не було.


Нагадаємо, що за інформацією ряду активістів, нове керівництво МОЗ ніби намагається звільнити усіх нелояльних директорів, які були обрані на посади за конкурсом під час керівництва відомством Уляною Супрун. У Міністерстві таку інформацію заперечують.

Міністр охорони здоров’я підписала наказ про аудит Національного Інституту раку

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook