Новини

Що треба зробити для успішного проходження ліцензування медичного закладу. Пояснення МОЗ

Для роботи медичний заклад заклад повинен мати діючу ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики. Розповідаємо, на що слід звернути увагу при оформленні документів для успішного отримання ліцензії.

ЯК ОТРИМАТИ ЛІЦЕНЗІЮ НА МЕДИЧНУ ПРАКТИКУ: ОСНОВНІ АСПЕКТИ

Для того, щоб отримувати виплати від НСЗУ, заклад первинної допомоги повинен мати діючу ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики. При перетворенні з бюджетної установи в комунальне некомерційне підприємство заклад має три місяці для завершення організаційних заходів, пов’язаних з одержанням нової ліцензії. У цей період він має право провадити господарську діяльність на підставі раніше виданої ліцензії. Після закінчення цього строку заклад зобов’язаний отримати нову ліцензію, а раніше видана ліцензія підлягає анулюванню.

Отже, у разі перетворення закладів охорони здоров’я у підприємство, йому необхідно одержати нову ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики, у встановленому законодавством порядку.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 №1105 «Про внесення змін у додаток 2 до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики», зменшується обсяг документів, які необхідні для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики. Зазначені зміни стосуються закладів охорони здоров’я та фізичних осіб – підприємців, які будуть надавати первинну медичну допомогу. Зокрема, вилучається Акт санітарно-епідеміологічного обстеження об’єкта. Таким чином, постанова Уряду скорочує обсяг часу та витрат на оформлення документів, які необхідно подати до МОЗ України для отримання ліцензії з медичної практики.

ЯК ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ НА ОТРИМАННЯ ЛІЦЕНЗІЇ

Для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики до МОЗ України подаються документи:

  • Заява про отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики
  • Відомості суб’єкта господарювання про стан матеріально-технічної бази, наявність персоналу із зазначенням його освітнього і кваліфікаційного рівня
  • Опис документів, що додаються до заяви про отримання ліцензії
  • Заява про переоформлення ліцензії на провадження 
господарської діяльності з медичної практики

ЗРАЗКИ ДОКУМЕНТІВ ОПРИЛЮДНИМО В 14.10. Медпросвіта

Якщо виникають запитання щодо оформлення документації для одержання ліцензії або причини відмови – їх можна задати під час особистого прийому громадян працівниками Управління ліцензування та якості медичної допомоги кожної середи з 14-00 до 16-00, за адресою: м. Київ, вул. Ярославська, 41 (м. «Контрактова площа»), бажано попередньо записатися  за телефоном (044) 425-05-26.

Дивіться також:

Методичні рекомендації з питань перетворення закладів охорони здоров’я з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook