До уваги Юридична консультація

Відповідаєм на запитання: Хочу змінити спеціалізацію, за фахом давно не працюю…Що робити?

Буває таке — навчання закінчилося, а працювати за отриманною спеціалізацією… ну немає ні хисту, ні натхнення…Хтось взагалі покидає професію лікаря, а хтось шукає шляхи, як змінити ситуацію. Відповідаємо на ваші запитання.

Чи можна змінити спеціалізацію після закінчення інтернатури?

Згідно з Наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про подальше удосконалення системи післядипломної підготовки лікарів (провізорів)» N 166 від 22.07.93 р. спеціалізація — набуття лікарем чи провізором однієї з передбачених   Номенклатурами лікарських і фармацевтичних спеціальностей. Можливо пройти перепідготовку, яка здійснюється в двох випадках: з нових лікарських (провізорських) спеціальностей та з лікарських (провізорських) спеціальностей при переводі керівних  працівників і спеціалістів апарату закладів охорони здоров’я в іншу сферу діяльності в    разі неможливості працевлаштування за раніше набутою спеціальністю. Перепідготовка фахівців з вищою освітою з присвоєнням кваліфікації (друга вища освіта) здійснюється на базі повної вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Спеціаліст» за усіма акредитованими спеціальностями через заочну форму навчання. Випускники отримують диплом про перепідготовку спеціаліста із присвоєнням нової кваліфікації державного зразка. Також у вищезазначеному Наказі передбачається, що лікар (провізор) може проходити спеціалізацію з декількох спеціальностей.

Яким чином здійснюється допуск лікарів, які не працювали за спеціальністю більше трьох років, до лікарської діяльності?

Відповідно до Наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про порядок направлення на стажування лікарів і їх наступного допуску до лікарської діяльності» № 48 від 17.03.1993 р.  лікар,  який  не працює більше трьох років за конкретною лікарською спеціальністю, не може займатись лікарською діяльністю з цієї спеціальності і повинен бути направлений на стажування. Направлення лікарів на стажування здійснюється  відділом охорони здоров’я Ради Міністрів Республіки Крим, управліннями охорони здоров’я обласних і Севастопольської міської державних адміністрацій, департаментом  медицини та соціального захисту Київської міської державної адміністрації. Стажування лікарів здійснюється в інститутах удосконалення лікарів або на факультетах  удосконалення лікарів при медичних інститутах і університеті. Термін стажування  становить від одного до шести місяців. Час стажування зараховується у стаж роботи зі спеціальності та виплачується заробітна плата у розмірі посадового окладу лікаря-інтерна. Після закінчення стажування лікарі проходять атестацію на визначення знань та практичних навиків та отримують відповідний сертифікат.

Відповіді надала Олена Бабич, адвокат, керівник Юридичного бюро

1 Комментарий

Нажмите для комментария

  • Я закончила НМУ в 2008 ,интернатуру не прошла,сидела в декрете с 2008г.,могу ли я ещё пройти интернатуру или диплом не действителен ?