Новини

Що насправді українці думають про сучасну медицину?

Чи говорять люди правду, коли у них відкрито запитують, яке їхнє ставлення до медицини? Більшість жителів просто бояться висловити свою думку. А що ж розкажуть нам дані анонімного опитування.

Даним питанням вирішили зайнятися організатори проекту «Індекс здоров’я. Україна — 2016»

Ось такі  були отримані статистичні дані:

1.Задоволеність дільничним терапевтом або сімейним лікарем.

grafik

У 2016 році середній рівень задоволеності роботою сімейних лікарів і терапевтів склав 70%.Для того щоб зрозуміти різницю поліпшень варто всього лише поглянути на дані за 2010 рік, коли тільки 41% українців були задоволені медичною допомогою.

2.Задоволеність медичною допомогою у стаціонарі.

grafik

Загалом українці задоволені у середньому більше ніж 58%  наданням медичної допомоги. Але все ж чому саме такі результати опитування? Можливо справа в тому, що оскільки у людей низькі очікування від медицини — багато хто з них просто не знає, як повинна працювати система.

 

3.Самооцінка стану здоров’я.

Незважаючи на те, що згідно з отриманими даними від опитування більше половини людей не задоволені станом свого здоров’я, вони не прагнуть проходити профілактичні обстеження і лише 62% українців звертаються при проблемах зі здоров’ям до лікаря, інші ж займаються самолікуванням.

Яке ж ставлення українців до медичної реформи?

Практично всі опитані стверджують, що реформа охорони здоров’я просто необхідна. Але не всі розуміють  як вона повинна виглядати. Більшість опитаних пов’язують реформи перш за все з якістю і доступністю медичної допомоги. А саме головне, що віра в краще майбутнє в українців ще зберігається.

Проект «Індекс здоров’я. Україна — 2016» продовжуватиме свою діяльність і надалі для того щоб виявити слабкі місця в медицині та знайти варіанти скорішого їх вирішення.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook