В Україні розпочинається реформування післядипломної освіти для лікарів та інших медиків. У МОЗ коротко наводять перелік переваг системи БПР!
Як це бачать у МОЗ:
Безперервний професійний розвиток (БПР) принципово відрізняється тим, що з його впровадженням лікарі навчатимуться постійно впродовж життя. Лікарі самі обиратимуть і заходи професійного розвитку — відвідати конференцію з питань серцево-судинних захворювань чи взяти участь у семінарі з подолання туберкульозу, пройти стажування в закордонній клініці чи записатись на курси тощо. Це дозволить пристосовувати навчання до потреб конкретної медичної практики у конкретному лікувальному закладі і надасть безумовні переваги як для лікарів, так і для пацієнтів.
Робота в Польщі, Латвії та Естонії для українських медсестер та лікарів
Переваги БПР для лікарів — це:
- свобода у виборі теми, форми навчання. Відповідно до нової моделі, має відбутися демонополізація освіти, — тепер вибір місця чи організації переходить до лікаря,
- постійний розвиток, що дозволить бути конкурентноспроможним у професії,
- можливість інтегруватись у світову медичну спільноту через відвідування акредитованих міжнародними організаціями заходів БПР в Україні та за її межами,
- спрощення процедури атестації (подання звіту про професійну діяльність за останні три роки та співбесіда з комісією не передбачені у новому порядку атестації).
Переваги БПР для пацієнтів:
- кваліфікований та компетентний лікар, який кожного року вдосконалює медичні навички та знання.
Результати незалежної оцінки щодо якості надання екстреної допомоги в Україні
Комментировать