Як і на первинній ланці, лікарні, які не були вчасно автономізовано та не підписали договір з НСЗУ, залишаться без фінансування з держбюджету. Такі лікарні зможуть існувати виключно на кошти з місцевого бюджету або інших джерел.
Так само цей принцип працював при перетворенні медзакладів первинки. З січня 2019 року медична субвенція не передбачена для медичних закладів, де працюють сімейні лікарі, терапевти і педіатри. Там, де зволікали з підготовкою медзакладів до переходу на оплати за договорами з Національною службою здоров’я і не провели автономізацію вчасно, довелося перші місяці 2019 року фінансувати медзаклади первинної меддопомоги із місцевого бюджету.
Наприклад, “Центр первинної медико-санітарної допомоги Чорноострівської селищної ради” на Хмельниччині уклав договір з НСЗУ лише 28 березня 2019 року, а отримувати гроші почав із квітня. Тобто протягом першого кварталу громада мала сама утримувати свій заклад. Швидше впорався «Нижньосірогозький Центр первинної медико-санітарної допомоги» на Херсонщині — уклали договір 21 лютого, і з березня отримали фінансування.
У 2020 році зміни почнуться в лікарнях: яка готовність областей
Депутати місцевих рад не скасують виконання Закону “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування”, і кошти на утримання не реорганізованих медзакладів без договорів з НСЗУ з січня 2020 року доведеться відшукувати в місцевому бюджеті.
Лікарі внесли свої правки в нову систему професійного ліцензування під час консультацій з МОЗ
Комментировать