Акушерство та гінекологія

Що бачить, чує і відчуває дитина в утробі матері.

Дитина в утробі матері

Сучасні дослідження показали, що, починаючи з четвертого місяця вагітності, людський плід вже усвідомлює, що робиться навколо, — відчуває, чує і по-своєму розуміє, що відбувається. Чотиримісячний плід реагує на внутрішні зміни в лоні матері і на зовнішні подразники, які доходять до нього. Коли йому щось не подобається, він ворочається або б’є ногами.

Американські фахівці підготували «таблицю усвідомлення людського плоду після четвертого місяця вагітності:

  1. Плід володіє відчуттям смаку і, як всі діти, любить солодке. Введення, наприклад, глюкози в плодові води прискорює його ковтальні рухи, а уприскування йоду — навпаки, уповільнює їх, причому плід кривиться від огиди.
  2. Плід реагує на зовнішні подразники. П’ятимісячний плід рухає головкою, якщо її погладити рукою, а поливання живота матері холодною водою викликає у нього гнів, і він б’є ніжками.
  3. Плід дублює дії і навіть настрій матері. Він дрімає, коли мати засинає, і прокидається разом з нею. Коли мати спокійна, то і плід поводиться спокійно.
  4. Відомо, що куріння шкідливо для майбутньої дитини, і він про це знає. І настільки не переносить куріння, що навіть тоді, коли мати тільки подумає, чи не затягнутися їй сигаретою, його серце починає прискорено битися. Це відбувається тому, що із-за куріння плід одержує менше кисню, а це викликає у нього хворобливі судоми. А звідки він може знати про бажання матері закурити? Це просто: бажання одержати дозу нікотину порушує гормональну систему матері.
  5. Діти, що ще не народилися, запам’ятовують слова і цілі вирази! Мати однієї дворічної дівчинки була страшно здивована, коли раптом почула, як дочка повторює: «Вдих-видих, вдих-видих. Вона повторювала команди, які чула її мати, відвідуючи курси майбутніх матерів.
  6. Плід чує музику. Він не терпить долі. Але у нього піднімається настрій при звуках музики Бетховена, і він мліє від Вівальді. Спокійна музика усипляє його.
  7. Сварки батьків шкодять плоду більше, ніж нікотин або алкоголь. Вони можуть привести до викидня.
  8. Плід реагує на світло. Яскраве світло, направлене на живіт матері, викликає у нього прагнення до втечі. Він перевертається в животі, стуляє віка.
  9. На фізичні травми матері плід реагує вже з другого місяця життя. Якщо ударити по животу матері, то він як би ховається, шукаючи порятунки.
  10. Діти, що ще не народилися, слухають батьків, реагують на інтонацію їх голосу. Коли до них звертається батько або мати, вони заспокоюються, ритм їх серця приходить в норму. Лікарі радять майбутнім матерям якомога частіше розмовляти з дитиною. Після народження такі діти бувають спокійнішими, рідше плачуть.

Комментировать

Нажмите для комментария