Новини

Сезон грипу та ГРВІ: що треба знати, щоб вберегтися від захворювання

Особливо необхідною імунопрофілактика проти грипу є для осіб із груп ризику.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ належний рівень охоплення щепленнями проти грипу повинен бути не меншим 75 % серед груп медичного та професійного ризику. Це медичні працівники, військовослужбовці, працівники правоохоронних органів, трудові колективи підприємств, установ, організацій, особи з хронічними захворюваннями дихальної та серцево-судинної систем, нирок, обміну речовин, особи віком за 60 років.

На цьому наголосила головний позаштатний інфекціоніст МОЗ України Ольга Голубовська під час прес-конференції, присвяченій профілактиці грипу та ГРВІ, в МОЗ України.

За її словами, станом на 01.11.2015 р. в Україні зареєстровано та внесено до Державного реєстру лікарських засобів України 7 медичних імунобіологічних препаратів для специфічної профілактики грипу, штамовий склад яких повинен щорічно переглядатися у відповідності з рекомендаціями ВООЗ на поточний епідемічний сезон.

У цьому році внесено зміни до штамового складу для епідемічного сезону 2015-2016 рр. на наступні вакцини для профілактики грипу:

— ДжіСі Флю / GC FLU® Вакцина для профілактики грипу (розщеплений віріон, інактивований), суспензія для ін’єкцій у попередньо наповнених шприцах по 0,5 мл та 0,25 мл №1, №10, виробництва Грін Крос Корпорейшн, Корея;

— ВАКСІГРИП СПЛІТ-ВАКЦИНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ ІНАКТИВОВАНА РІДКА, суспензія для ін’єкцій по 0,25 мл № 1, № 10 або № 20; по 0,5 мл № 1, № 10, № 20 або № 50 в попередньо заповнених шприцах з прикріпленою голкою; по 5 мл (10 доз) у флаконах № 1 та № 10, виробництва Санофі Пастер С.А., Франція;

— ІНФЛУВАК® ВАКЦИНА ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ГРИПУ, ПОВЕРХНЕВИЙ АНТИГЕН, ІНАКТИВОВАНА, суспензія для ін’єкцій по 0,5 мл у попередньо наповнених одноразових шприцах № 1 або № 10, виробництва Абботт Біолоджікалз Б.В., Нідерланди.

Також лікар-інфекціоніст наголосила на симптомах, які можуть виникнути в період підвищеного епідризику, мають насторожити і потребують обов’язкової госпіталізації до медичного закладу: сильна блідість або посиніння обличчя, затруднення дихання; висока температура тіла, що довго не знижується; багаторазове блювання та випорожнення; порушення свідомості — надмірна сонливість чи збудженість; болі у грудній клітці; домішки крові у мокроті; падіння артеріального тиску. Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів — небезпечно, адже затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.

За словами головного лікаря ДЗ «Український центр контролю та моніторингу захворювань» МОЗ України, Любові Некрасової, для епідемічного сезону 2015-2016 рр. характерна циркуляція трьох вірусів грипу: типу А Н1N1 pdm09/ подібний; типу А Н3N2; типуВ.

Станом на сьогодні, активність грипу продовжує знаходитись на низькому рівні, що притаманно для цієї пори року, показники захворюваності не перевищують епідемічні пороги в жодному регіоні України.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook