Новини

Семен Глузман: МОЗ планує в січні закрити єдину в Україні психлікарню з суворим наглядом для неосудних

семен_глузман_медпросвіта

Президент Асоціації психіатрів України Семен Глузман повідомив, що наказ про відмову від фінансування цього закладу вже готовий і чекає схвалення.

Наприкінці літа під час робочої поїздки до Дніпра в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун відвідала єдину в Україні психіатричну лікарню з суворим наглядом для неосудних. Вона вилучила ряд документів про пацієнтів цього закладу та повідомила, що МОЗ перестане фінансувати заклад, хворих розподілять по іншим психлікарням України, а спеціалістів переведуть чи відправлять на пенсію.

«Уляна Супрун і її дуже молода й безвідповідальна команда дійсно планують у січні 2018 року припинити фінансування цієї особливої, єдиної в Україні психіатричної лікарні. Зараз цей дуже сміливий і абсолютно безрозсудний наказ МОЗ чекає на юстирування. Упевнений, що міністр юстиції його спокійно підпише. А соціальні наслідки настануть пізніше. І з ними з жахом боротимуться панове Луценко та Аваков», — прокоментував ситуацію Семен Глузман.

Вилучені документи з психлікарні для неосуджених Супрун бажає передати в Інститут Національної пам’яті

Загальна кількість пацієнтів, які сьогодні перебувають в психлікарні становить 750 хворих, яких суди визнали неосудними. Кожен з них буде розподілений в один з десяти психіатричних заклади України. В МОЗ бажають, щоб вони опинились максимально близько до свого місця проживання та їх родичів.

В той же час, Супрун повідомила, що частина персоналу психлікарні буде відправлена на пенсію за віком. Решта отримає можливість на працевлаштування в інші профільні заклади.

О.А. Голубовська про доповідь ВООЗ про фальсифікати та неякісні лікарськи препарати: «Не завжди винуваті «лікарі-вбивці»

Комментировать

Нажмите для комментария