Новини

Ряд медичних установ припинив виписувати рецепт за програмою «Доступні ліки». Пояснення МОЗ

Ілик_Медпросвіта

Заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик повідомив, що починаючи з грудня 2017-го і по сьогоднішній день деякі мед заклади не виписують рецепти.

Рішення про припинення видачі рецепті за урядовою програмою «Доступні ліки» триватиме деякий час, поки не будуть вирішені проблеми з бюджетними процесами в певних муніципалітетах України. В якості прикладу Роман Ілик приводить місто Черкаси.

«Казначейська служба вже перерахувала кошти, а от місцева влада не ухвалила навіть проект бюджету. Результат — розпорядники коштів (зазвичай це заклади охорони здоров’я) гроші отримати не можуть.  Реалізація проекту «Доступні ліки» напряму пов’язана  з фінансуванням: якщо фінансування є у розпорядника коштів, то, безумовно, аптечні заклади видають ліки за рецептами і, відповідно,  відбувається реімбурсація», — доповідає заступник міністра охорони здоров’я.

Нагадаємо, що програма «Доступні ліки» почали діяти в Україні з квітня 2017 року. За цією програмою передбачено отримання спеціальних рецептів за яким пацієнти можуть отримати безкоштовно або за мінімальну вартість ліки за такими направленнями, як серцево-судинні захворювання, діабет та бронхіальна астма.

Оновлений перелік лікарських засобів за програмою «Доступні ліки»

Протягом майже 10 місяців роботи програма була створена велика мережа аптек, яка приймає участь в програмі. В той же час, ряд великих мереж неохоче долучається до урядової програми через постійні затримки по виплатам компенсації вартості ліків, які пацієнти отримують за програмою.

МОЗ додасть три нових нозології до програми «Доступні ліки»

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook