Юридична консультація

Роз’яснення: Що таке «безпосереднє обслуговування хворих»

юридичні_питання_медпросвіта

Згідно законодавста, які привілеї мають лише медичні працівники, які беруть участь у безпосередньому обслуговуванні хворих. Що це таке, і в яких документах закріплені нормативи цього визначення?

Безпосереднє обслуговування хворих — це робота, виконання якої здійснюється в умовах контакту медичного працівника і пацієнта: виконання діагностичних і лікувальних процедур, заходів із догляду за хворими, створення відповідного лікувально-оздоровчого режиму.

Інспектор із кадрів та завідувачка господарством вказаним розділом Списку №1290 не передбачені, отже, робота за цими посадами не дає права на привілеї.
Статтею 8 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР визначено, що конкретну тривалість відпусток за особливий характер праці встановлюють колективним або трудовим договором, залежно від часу зайнятості працівника у цих умовах.
Згідно з Порядком застосування Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 30.01.1998 № 16, додаткова відпустка за особливий характер праці надається пропорційно до часу, який фактично відпрацьовано.
У розрахунок часу, що дає право працівникові на таку відпустку, зараховуються дні, коли працівник був зайнятий на роботах із особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.
Облік часу, відпрацьованого у зазначених умовах, здійснюється власником закладу або уповноваженим ним органом.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції