Вибір редакції Новини

МОЗ провело воркшоп на URC «Розвиток фармацевтичного сектору України як гарантія доступу до критично важливих ліків для ЄС». Підписано меморандум

МОЗ провело воркшоп на URC «Розвиток фармацевтичного сектору України як гарантія доступу до критично важливих ліків для ЄС». Підписано меморандум

11 липня на URC МОЗ провело воркшоп «Розвиток фармацевтичного сектору України як гарантія доступу до критично важливих ліків для ЄС».

Протягом воркшопу за одним столом зібралися парламентарі, українські та європейські виробники ліків, керівники регуляторних органів країн ЄС та директорату Єврокомісії з питань охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів.

У центрі обговорення – стратегічні напрями подолання дефіциту критично важливих ліків у ЄС, посилення стійкості ланцюгів постачання, створення спільних виробничих потужностей, формування єдиної регуляторної політики в Україні відповідно до стандартів ЄС.

“У 2019 році ЄС зіткнувся з новим викликом – дефіцитом критично важливих ліків. Європейська комісія відповіла на нього, запропонувавши Critical Medicines Act – нову правову рамку, покликану посилити безпеку постачання, забезпечити стабільну доступність препаратів та зміцнити фармацевтичну автономність ЄС. Україна готова підтримувати спільні ініціативи для зміцнення постачання ліків у Європі.” — розповіла заступниця міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Марина Слободніченко.

“Безпека ліків – це безпека Європи. COVID-19 та перебої у глобальних ланцюгах постачання показали, наскільки ми залежні від третіх країн. Critical Medicines Act має дати нам інструменти для подолання цих ризиків: сильніші зобов’язання постачальників, раннє попередження про дефіцити та ефективне управління запасами. Але цього недостатньо без залучення країн-партнерів, таких як Україна, до спільної фармацевтичної екосистеми.” — додав Гжегож Цессак, Президент Управління реєстрації лікарських засобів, виробів медичного призначення та біоцидних препаратів Польщі.

“Під час воркшопу обговорили важливе питання – взаємовизнання сертифікатів GDP і GMP, щоб, не чекаючи членства в ЄС, вже зараз спростити доступ до європейського ринку. На мою думку, Європі логічніше закуповувати медпрепарати в Україні, ніж, наприклад, у країнах Азії. Закликаю наших партнерів інвестувати в підприємства на території України: ми зацікавлені у проєктах локалізації виробництва, а фармкомпанії готові виробляти сировину в Україні. Держава створила індустріальні парки – зони з пільговим оподаткуванням, де можуть бути розташовані такі підприємства.” — розповів Михайло Радуцький, Голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Свідченням єднання євросоюзівського та вітчизняного бізнесу є підписання на полях URC меморандуму про співпрацю між МОЗ, українським та іноземним фармбізнесом. Мета – започаткувати сталу взаємодію у формуванні стратегічних партнерств щодо виробництва критично важливих ліків та участь у спільних проєктах із залученням фінансових інструментів Євросоюзу.

Меморандум передбачає координацію щодо виконання рекомендацій Єврокомісії стосовно диверсифікації ланцюгів постачання критично важливих ліків у Європі, підтримки сертифікації та надання фінансової допомоги для модернізації об’єктів і процесів відповідно до стандартів GMP ЄС, інвестицій у розширення виробничих потужностей і продуктового портфоліо виробників, покращення доступу до медичної продукції та критичних ліків у Європі та Європейській економічній зоні.

“Фармацевтичний воркшоп і підписання меморандуму на полях URC скоординували зусилля та ресурси фармбізнесу, української влади та міжнародних партнерів задля зближення українського та євросоюзівського ринків, що надасть змогу подолати виклики, пов’язані з дефіцитом лікарських засобів. Потенційні партнерства стануть сильним каталізатором для формування стратегічних інвестиційних проєктів у фармгалузі, які сприятимуть залученню інвестицій в Україну.” — підсумувала заступниця міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Марина Слободніченко.

За словами заступниці міністра ключовим фактором для ухвалення рішень з боку інвесторів щодо стратегічних партнерств з Україною є наявність суворої регуляторної політики, яка працює за стандартами Євросоюзу. Нагадаємо, орган державного контролю, який покликаний створити відповідну регуляторну політику, запрацює з 1 січня 2027 року.

“Сьогодні ми разом будуємо систему контролю якості, підвищуємо фінансування програм лікування і наближуємо наше законодавства до ЄС. Україна зробила величезний крок вперед в доступності та якості ліків. У той же час, маємо ще багато роботи попереду. Я певна, що наш Парламент, разом з МОЗ, бізнесом та пацієнтськими організаціями досягнемо цілей щодо доступу до якісних ліків в Україні, а також для розвитку вітчизняної фармацевтичної індустрії.” — підсумувала Ольга Стефанишина, голова підкомітету з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook