Новини

Розпочала роботу Комісія МОЗ України з оцінки та відбору наукових досліджень і розробок в медичній галузі на 2016 рік

Розпочала роботу Комісія Міністерства охорони здоров’я України з оцінки та відбору наукових досліджень і розробок, здійснюваних вищими медичними (фармацевтичним) навчальними закладами, закладами післядипломної освіти та науково-дослідними установами, що будуть виконуватися у 2016 році за рахунок коштів Державного бюджету України.

Метою конкурсу є відбір проектів фундаментальних досліджень і прикладних розробок, що мають високий науковий та науково-технічний рівень та забезпечують ефективне використання коштів державного бюджету. Всього для участі у конкурсі від установ та закладів МОЗ України подано біля 200 нових і перехідних науково-дослідних розробок.

Першочерговим завданням для науковців галузі є наукове обґрунтування процесів розбудови системи охорони здоров’я відповідно до положень Програми діяльності Кабінету Міністрів України, Стратегії сталого розвитку України «Україна – 2020» та програми Європейського Союзу «Європейська стратегія здоров’я – 2020». Голова Вченої медичної ради МОЗ України, академік НАМН України Валерій Запорожан наголосив, що наукові дослідження, що виконуються за кошти держбюджету, будуть спрямуватися перш за все на розробку та удосконалення існуючих методів діагностики, лікування та, особливо, профілактики найпоширеніших та соціально значущих захворювань – серцево-судинних хвороб, онкопатології, туберкульозу, ВІЛ/СНІДу, цукрового діабету.

Також особливу увагу члени Комісії МОЗ України приділили питанням наукового обґрунтування медичного та реабілітаційного забезпечення воїнів АТО, зокрема тих, що отримали поранення та стали інвалідами.

За результатами перших днів конкурсу був відзначений високий рівень наукових досліджень колективів Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика, Запорізького державного медичного університету, Національного фармацевтичного університету, Львівського національного медичного університету ім. Д. Галицького та Інституту серця МОЗ України.

Враховуючи обмеженість бюджетних коштів на наукові розробки, було акцентовано увагу на обов’язковій участі наукових установ та медичних університетів у науковій програмі Європейського Союзу «Горизонт – 2020», яка акумулює до 80 мільярдів євро і передбачає створення наукових консорціумів з європейських, зокрема й українських, установ для досліджень у різноманітних сферах науки. Це реальний механізм, як залучати гранти та мати доступ до європейського наукового простору.

Результати наукових розробок провідних науковців галузі мають реально вплинути на якість надання медичної допомоги, поліпшення показників здоров’я населення і діяльності закладів охорони здоров’я, прискорити процес реформування галузі через підготовку науково обґрунтованих заходів.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції