Новини

Розенко: Закупівлею медикаментів займатиметься Нацслужба здоров’я

Розенко_Медпросвіта

Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко повідомив, що функцію закупівель ліків НСЗУ візьме на себе, а міжнародні закупівлі були тимчасовим явищем.

Вже з 2019 року закупівлі через такі організації, як ЮНІСЕФ, ПРООН та CrownAgents будуть призупинені. Керуватиме закупівлями Національна служба здоров’я України, якій надали такий функціонал при створенні у Кабінеті Міністрів.

«Тому що ми не змогли відразу зламати корупційну систему, яка існувала за Януковича і раніше в МОЗі, тому віддали на чотири роки міжнародним компаніям. Вони здійснюють поставку нам вакцин, медикаментів, згідно із графіком, який затверджений Міністерством охорони здоров’я, і вони не зриваютьсвоїх поставок. Урядом вже створена Національна служба здоров’я, яка перебирає на себе функцію міжнародних закупівель», – зазначив віце-прем’єр-міністр України.

Таке рішення пояснюється тим, що закупівлі через міжнародні організації (зокрема ЮНІСЕФ, ПРООН та CrownAgents), передбачають виведення великою кількості державних коштів за кордон, на рахунки міжнародних банків. При цьому, термін поставок ліків в Україну нестабільний.

МОЗ скасувало облікову документацію

«Ми затвердили всі законодавчі акти щодо Національної служби здоров’я, і буквально тиждень тому виграв конкурс і проходить зараз процедуру спецперевірки кандидат на цю посаду Петренко… Він один із практикуючих людей, що досяг успіху, у тому числі, у системі охорони здоров’я», – зазначив Павло Розенко.

Чи можна підписати декларацію зі спеціалістом замість сімейного лікаря?

Треба зазначити, що протягом останніх двох років контракти, які були підписані між Міністерство охорони здоров’я та Міжнародними закупівельними організаціями неодноразово були розкритиковані.

При цьому, в Кабміні визнали закупівлі економічно вигідними для України.

Комментировать

Нажмите для комментария