Новини

Василиш: «Дніпропетровщина лідирує у розвитку медицини»

«Дніпропетровщина – сучасний регіон, один з найкращих за економічними показниками. З розвитку медицини область у трійці лідерів», – зазначив заступник Міністра охорони здоров’я України

«Дніпропетровщина – сучасний регіон, один з найкращих за економічними показниками. З розвитку медицини область у трійці лідерів», – зазначив заступник Міністра охорони здоров’я України Роман Василишин під час прес-конференції у Дніпропетровську, коментуючи результати засідання підсумкової колегії Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА.

Зокрема, під час колегії було зазначено, що незважаючи на складну соціально-економічну ситуацію в країні і в області, триває подальший розвиток первинної медико-санітарної допомоги, швидкої та невідкладної допомоги, реалізація напрямів обласної програми «Здоров’я населення Дніпропетровщини на 2015 – 2019 роки», початок реалізації проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», відкриття нових відділень, сімейних амбулаторій, забезпечення лікарень сучасним медичним обладнанням.

Зокрема, у 2015 році лікарні області отримали рекордну кількість медобладнання – 46 одиниць. На це з обласного бюджету виділили 129 млн грн. Також протягом 2015 року відкрито сім нових амбулаторій: чотири – у Кривому Розі, дві – у Нікополі та одну у Павлограді. У планах на 2016 рік – ще 14 таких медзакладів, на відкриття яких гроші виділяють місцеві бюджети та Світовий банк.

Були відзначені досягнення і в напрямку забезпечення лікуванням поранених бійців АТО. «З початку АТО медики області допомогли 6,7 тис. бійців, з яких понад 2,7 тис. прооперовано, 60 воїнів відправлено на реабілітацію до Литви. У минулому році в області відкрили перший реабілітаційний центр для воїнів АТО. Курс реабілітації там пройшли вже близько 70 воїнів», — зазначив перший заступник Голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олег Кужман.

Трохи гірша ситуація, за словами посадовця, з громадським здоров’ям: в області залишаються високими показники захворюваності на ВІЛ/СНІД, туберкульоз, серцево-судинні захворювання.

Читайте також: Почав діяти наказ МОЗ України про зміни у атестації лікарів

Комментировать

Нажмите для комментария