Інтерв'ю спеціаліста

Роман Ілик: Від сьогодні “Доступних ліків” стало більше на 41 препарат

“Доступних ліків” стало більше на 41 препарат, як розповів замміністра МОЗ Роман Ілик.

Міністерство охорони здоров’я завершило формування нового реєстру препаратів урядової програми “Доступні ліки”, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно або з незначною доплатою. Загалом у новому реєстрі налічується 239 торгових назв.

Нова редакція Реєстру налічує 239 торгових назв препаратів. Завдяки наданій заявникам можливості знизити ціну на свої препарати з тим, щоб вони відшкодовувалися повністю, список безоплатних ліків вдалося розширити додатково на 13 торгових найменувань (з 34 до 47). За інші ліки пацієнту доведеться доплатити різницю, зазначену в Реєстрі.

«Безоплатних ліків також побільшало – завдяки новому механізму ціноутворення ми змогли розширити асортимент медикаментів за які пацієнтам не треба доплачувати до 47 торгових найменувань. Це додатковий доступ до щонайменше чотирьох з половиною мільйонів упаковок ліків» — розповівзамміністра на сторінці в ФБ.

«Маю зізнатися, розширення переліку безоплатних ліків – це була першочергове завдання нашої команди. Адже в Україні є дуже багато пацієнтів, особливо літніх людей, яким навіть незначна доплата є обтяжливою для сімейного бюджету. Впевнений, що більший асортимент ліків, які держава покриватиме на 100% допоможе нам залучити до програми якомога більше пацієнтів, яким потрібне системне лікування ефективними та безпечними препаратами»- додав Р. Ілик.

В МОЗі відзначають, що головна мета програми – це здорові люди, зменшення випадків ускладнень, а відповідно і смертності.
» Постійне зростання кількості препаратів в Урядовій програмі, навіть без розширення на нові групи захворювань – це, безперечно, один із яскравих показників того, що “Доступні ліки” є успішною політикою, яку ми будемо удосконалювати, розширювати…Добре, що вже є політика, яка працює і якій все більше довіряють і лікарі, і пацієнти, і аптеки, і фармвиробники» — розповів замміністра.

 

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції