Інтерв'ю спеціаліста Новини

Роман Ілик: Ми прийшли не ремонтувати фасад, а докорінно змінити систему

Ілик_Медпросвіта

Заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик в інтерв’ю «5 каналу» прокоментував ініціативу профільного комітету звільнити Уляну Супрун із посади.

«Ми прийшли командою в МОЗ для того, щоб не ремонтувати фасад, не підмальовувати, а докорінно змінити систему. Ви запитаєте, чи це подобається багатьом. Треба чесно сказати, що ні. Багатьом це не подобається. […] Ми працюємо далі. Виконуємо свою роботу і докорінно змінюємо систему. Перші підвалини – вже закладені. […] Будь-які зміни впроваджуються складно. Реально зміни в системі стануть відчутними через 3-5 років за дотримання того курсу, який зараз обрано. Фундамент для докорінної трансформації галузі закладений. Ми маємо три ключові закони. Перший – це той, що стосується автономізації медичних закладів. Другий – те, що докорінно змінюють систему фінансування галузі. І третій – закон президента про сільську медицину. Спираючись на ці три кити, ми маємо добрий фундамент для докорінних змін. Зараз важливо, аби політичний курс не змінився», — розповідає заступник міністра Роман Ілик.

За словами голови профільного Комітету з питань охорони здоров’я ВРУ Ольги Богомолець, однією з причин, щоб підтримати ініціативу звільнити Супрун із посади, є блокування МОЗом впровадження реальної системи страхової медицини в Україні. «Міністерство не підтримує і не лобіює голосування і введення закону про загальнодержавне обов’язкове медичне страхування», — заявляє Богомолець.

Роман Ілик розповідає, що страхова медицина буде, однак час втілювати її в українських реаліях ще не настав, адже до цього необхідно вирішити низку інших проблем. Наприклад, ефективне використання коштів платників податків у галузі охорони здоров’я.

«Питання, що стосується страхової медицини, є актуальним, але це є, очевидно, одним із наступних кроків, які треба буде втілювати в життя в Україні, оскільки зараз у рамках закону, що прийнятий, ми чітко розуміємо, що за кошти платників податків ми можемо гарантувати певний обсяг медичної допомоги. Те, що у гарантію не увійде, те, за що людина змушена буде з 2020-го року доплачувати, безумовно, має покриватися якимось ресурсом. Тут і постає питання дискусійне, і його мають вирішити на рівні парламенту, — чи це має бути загальнообов’язкове державне страхування, чи це страхування через приватні фонди», — пояснює заступник міністра охорони здоров’я.

Нагадаємо, що декілька днів тому парламентський Комітет з питань охорони здоров’я затвердив постанову про звільнення Уляни Супрун з посади в.о. міністра охорони здоров’я України. За постанову мають проголосувати у Верховній Раді.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Вибір редакції