Замміністра Павло Ковтонюк розповів, що час від часу роботу лікарів перевірятимуть комісії. Вони будуть моніторити якість, та виконання нових протоколів.
«МОЗ України не просто накаже сімейному лікарю адміністративно виконувати медичний протокол, до цього його зобов’язує його освіта. Проте лікар знатиме, що якщо він направив пацієнта до спеціаліста чи до стаціонару не за протоколом, то ця робота не буде йому оплачена», — каже Ковтонюк відповідаючи на питання, чи не будуть лікарі просто переправляти пацієнтів до спеціалістів.
МОЗ опублікувало заробітну плату лікарів-спеціалістів, яку вони отримуватимуть після реформи
Якість надання послуг на первинній ланці МОЗ ставить понад усе. Саме тому при Національній службі здоров’я при МОЗ будуть працювати комісії, які й будуть зосередженні на перевірках лікарів.
«Лікар має довести, що зробив правильно, тій комісії, яка прийде до нього із клінічним аудитом. Національна служба здоров’я, яка робитиме оплату медичних послуг, також перевірятиме їх якість. Якщо послуги надавалися не відповідно до протоколів лікування, вони просто не будуть оплачені. Таким чином лікарю стане вигідно лікувати правильно», — заявляє замміністра.
Яка реальна зарплатня у медиків? Фото платіжок та таблиця по містам України
«…Проте лікар знатиме, що якщо він направив пацієнта до спеціаліста чи до стаціонару не за протоколом, то ця робота не буде йому оплачена»
80% пацієнтів направлених до вузького спеціаліста зараз, це просто направлення від чергового лікаря. Просто по бажанню пацієнта. Без огляду, без обстежень, без попереднього діагнозу. Це факт.