Вибір редакції Наші за кордоном

Робота в Польщі, Латвії та Естонії для українських медсестер та лікарів

Кількість вакантних місць в медзакладах сусідніх європейських країн постійно збільшується. Уряди цих країн намагаються компенсувати відтік своїх спеціалістів до Швеції та Фінляндії за рахунок українських медиків.

Латвія

Міграційні процеси в цій невеличкий країні тривають вже понад 15 років. Населення швидко старішає, адже молоді спеціалісти шукають роботу в Німеччині, Франції чи Італії. Уряд цієї країни через суттєвий для населення у 1,96 млн осіб дефіцит медичних кадрів, вже у 2018 році збільшив середню зарплатню лікаря до 1 500 євро, а у 2019 році вона має скласти 1 800 євро. Збільшили і зарплатню для медсестер – вона має скласти 1 000 євро.

Цікаво, що середній дохід в цій країні складає лише 985 євро.

Зазначимо, що серед країн Євросоюзу, вартість життя в Латвії має один з найнижчих показників. В той же час, для роботу обов’язкове знання латвійської мови. Більше того, від російської мови, яка була нав’язана населенню в радянські роки,  на всіх можливих рівнях в Латвії відмовились ще кілька років тому.

Процесс трудоустройства врачом в Латвии для украинца

Естонія

Саме в цій країні спостерігається найінтенсивніший міграційний потік до Швеції та Фінляндії. Через швидкозростаючий дефіцит, деякі спеціалісти-медики можуть претендувати на допомогу держави для вирішення всіх бюрократичних питань щодо міграції в Естонію.

Мова йде про нострифікацію диплома, подача документів до консульства та допомога у вивченні естонської мови. Враховуйте, що мова цієї країни досить важка!

Мінімальний розмір зарплати для медичних сестер встановлено у розмірі 900 євро, для лікарів – 1 600. В середньому в галузі охорони здоров’я Естонії медики отримують 2 500 євро.

Польща

Початок міграції українських медиків до Польщі почався майже два роки тому. Вже на початок 2017 року, в країні офіційно працювало 1 100 іноземних лікаря, майже третина українські. Найбільшим попитом серед медзакладів цієї країни користуються хірурги, анестезіологи та кардіологи. Трохи менший інтерес є до сімейних лікарів, через зростаючу кількість вітчизняних медиків-пенсіонерів.

Але більше всього вакансій в цій країні доступно саме для медичних сестер. Станом на кінець 2017 року в Польщі офіційно працювало понад 200 тисяч медсестер, з яких 70 тисяч вже досягли пенсійного віку.

Польша: О доходах, расходах и чистой прибыли врача

Коли ситуація з дефіцитом медичних працівників досягла критичного рівня Уряд Польщі відмінив обов’язкову нострифікацію диплом для іноземних медсестер, а також збільшив зарплатню в медичній галузі.

В середньому польські медики отримують 1 700 євро, при цьому зарплата вузькоспеціалізованого медика може досягати 8 тисяч євро, наприклад, на такий дохід можуть претендувати анестезіологи. Сімейні лікарі отримують приблизно 2 500 – 3 500 євро, в залежності від рівня завантаженості та регіону.

Скорая помощь в Польше – Часть-3. Это не работа, а рай для врачей!

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції