Новини

Революція в лікуванні менінгіту: допомогли ГМО бактерії

Вчені з Британії створили назальні краплі з дружніми генетично модифікованими бактеріями, які повністю запобігають розвиток менінгіту.

Відомо, що приблизно 10 відсотків дорослих є носіями бактерії Neisseria meningitides в носовій порожнині, яка може спровокувати менінгококовий менінгіт. При цьому, якщо бактерія зможе проникнути в кровотік, то, окрім менінгіту, виникає також ризок сепсису. В такому випадку збудник може викликати смерть хворого усього за чотири години з моменту появи перших симптомів менінгіту.

Вченим з Університету Саутгемптона вдалося знайти рішення цієї проблеми. Нешкідлива бактерія Neisseria lactamica, споріднена з Neisseria meningitides, може перебувати в носовій порожнині людини протягом декількох місяців без жодних ризиків для її здоров’я, виключаючи в цей час можливість зараження Neisseria meningitides.

Нещодавно вченим також вдалося посилити корисні властивості Neisseria lactamica за допомогою генної інженерії — тепер бактерія краще закріплюється в носі і викликає більш потужну імунну відповідь.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook

    Найпопулярніше

    Вибір редакції