До уваги

Рекрутинг або як кидають медиків на гроші

Медики дійсно у великій кількості намагають знайти гідну роботу за кордоном. Але все частіше вони залишаються без грошей і без роботи…

Найбільш повальна медична імміграція спостерігається по відношенню до середнього медичного персоналу. Це медсестри, фельдшери та інші. Велика кількість пропозицій постійно поступає з Польщі, Чехії та Словаччини і тут також нічому дивуватись.

В першу чергу це зумовлено тим, що їх же медсестри самі тікають до Німеччини чи Франції, бо там зарплати вище. А українським медикам пропонують десь 700 – 1000 євро на місяць, якщо є реальний стаж роботи.

Така ж ситуація і з лікарями, але пропозицій трохи менше (бо вже мігрувала велика кількість), а зарплати трохи вище.

Цим просто не могли скористатись шахраї

Агенції на квартирці існують в кожному великому місті у великій кількості. Вони розповсюджують оголошення, на стовбурах, деревах, під’їздах і звичайно в інтернеті. У самих агенціях кажуть, що співпрацюють безпосередньо з замовниками, а тому все на 100% чесно, але є речі, які все ж мають оплатити бажаючі працювати за кордоном.

Достатньо було подзвонити за одним із таких оголошень. Їх офіс у звичайній багатоповерхівці знаходився у Голосіївському районі міста Київ, але запрошувати нас не поспішали. Сипали питаннями: спеціальність, стаж, де закінчували ВУЗ. На питання, які з пропозицій доступні, та саме в які країни відповіли, що розкажуть згодом, у офісі, але одразу повідомили, що до повного працевлаштування візьмуть оплату в районі 500 євро.

Сума дійсно велика, особливо при українській середній зарплатні медиків. Вони це знають, а ще знають, що медпрацівники готові багато віддавати, щоб мати гідну роботу.  

Назва агенції так і залишилась невідомою. Тільки номер та адреса. А тому виникають реальні питання.

Існуючі рекрутингові агентства, як правило, мають не тільки реальну назву, але й сайти, або хоча б сторінку чи представника у соціальних мережах. Для того, щоб пропонувати роботу від роботодавця за кордоном вони заключають договори за якими вони допомагають знайти робочі кадри в наших країнах.

Послуги у більшості в них також платні, але у більшості випадках фіксовані та зазначені у договорах.

Та головне, вони мають юридичну реєстрацію, власників, співвласників – тих людей, на яких можна подавати до суду. А не міфічний агент Тетяна, за адресом Пушкіна-колотушкіна 13б. Також у більшості вони мають спеціалістів, які реально працюють з візовими агентствами, та супроводжують до фінального підписання договору.

Пам’ятайте. Шахраї – це люди, які будуть шукати кожну можливість, щоб збагатитись на вас. Якщо ви не впевнені в своїх силах, та вирішили скористатись послугами рекрутингового агентства, переконайтесь, що в них вони дійсно є юридично оформленою організацією, мають дійсні договори з роботодавцями, та інше.

Окремо агенти вам мають повідомити про перелік критеріїв відбору, які надав роботодавець. Переконайтесь, що на 100% відсотків ви за ними підходите, не вводьте в оману реальних агентів, бо при фінальних перевірках вам можуть просто відмовити.

 

Комментировать

Нажмите для комментария