Статті

Рекомендації щодо безпечної терапії опіоїдами

Врач_медпросвіта

Опіоїди активно використовуються у пацієнтів з різними типами болю, в тому числі у онкологічних пацієнтів. У літературі добре описані випадки розвитку лікарської залежності і звикання на тлі опіоідів.

Рекомендації для фахівців охорони здоров’я

  • Опіоїдні препарати надають виражений знеболюючий ефект при інтенсивному болю. Однак їх довгострокове застосування (понад 3 місяців) асоційоване з підвищенням ризику синдрому залежності і звикання.
  • Необхідно пояснити пацієнту наслідки тривалого використання опіоїдів навіть в терапевтичних дозах. Перед ініціацій опіоїдної терапії слід обговорити з пацієнтом стратегію терапію і план по зниженню дози і скасування терапії.
  • Слід проводити регулярний моніторинг терапії, особливо у пацієнтів з високим ризиком розвитку залежності (використання наркотиків в минулому або в даний час, зловживання алкоголем, психічні захворювання). Зниження дози слід проводити поступово, щоб знизити ризик синдрому відміни. У разі використання високої дози опіоїдів зниження дози до повної відміни препарату може зайняти тижні і місяці.
  • Слід пам’ятати про потенційний розвиток гипералгезии (підвищення чутливості до болю) в разі тривалого використання опіоїдів.
  • Слід з великою обережністю ставитися до призначення опіоїдів під час вагітності. Опіоїди легко проникають через плацентарний бар’єр, у зв’язку з цим, у новонароджених може виникнути неонатальний абстинентний синдром.

Джерело: Drug Safety Update volume 14, issue 2: September 2020: 1.

Комментировать

Нажмите для комментария

    Ми на Facebook