Україна продовжить розпочате 1 квітня 2020 року запровадження реформи фінансування системи охорони здоров’я, яка розширює стратегічні закупівлі медичних послуг Національною службою здоров’я України (НСЗУ) на невідкладну, інтенсивну та спеціалізовану допомогу, випливає з меморандуму Міжнародного валютного фонду (МВФ) за новою програмою stand by.
«Для того, щоб закупівлі НСЗУ краще забезпечували пацієнтів, ухвалення рішень НСЗУ буде прозоро захищено від конфлікту інтересів, зокрема, через заборону участі постачальників послуг в управлінських структурах НСЗУ», — наголошується в документі, оприлюдненому МВФ та Мінфіном України.
Згідно з ним, НСЗУ функціонуватиме як єдиний платник у сфері громадської охорони здоров’я. Він також контролюватиме якість медпослуг.
«НСЗУ уважно стежитиме за наданням послуг і фінансовими показниками постачальників», — зазначено у меморандумі.
Документ також передбачає поступове перетворення постачальників (медпослуг — ІФ), що перебувають у комунальній власності, у некомерційні юридичні особи, що перебувають у комунальній власності. Їхнє фінансування ґрунтуватиметься на контрактах, підписаних із НСЗУ.
Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19 на 12 червня
Крім того, меморандум передбачає завершення опису визначеного фінансованого НСЗУ пакета медпослуг, який включає первинну, спеціалізовану, паліативну та невідкладну допомогу, а також можливість доплати для пацієнтів за необхідності із забезпеченням при цьому доступності та якості.
Щодо лікарського забезпечення меморандум передбачає: у 2020 році МОЗ передасть закупівлю частини основних лікарських засобів на аутсорсинг авторитетним міжнародним організаціям. Крім того, цього року МОЗ почне здійснювати тестові закупівлі через ДП «Медичні закупівлі України», використовуючи систему ProZorro відповідно до закону про держзакупівлі і найкращих міжнародних практик прозорості та підзвітності.
Комментировать